Лозівчан тероризує комп’ютерний вірус-вимагач

Він блокує машину і за відновлення роботи комп’ютера вимагає гроші. Ціна питання – від 150 до 500 гривень

Любителька літератури Анна Загорулько, як завжди, шукала в інтернеті цікаві книжки. Паралельно дівчина качала гарні картинки для робочого столу. Поміж закачками комп’ютер раптово вимкнувся, після чого почав знову завантажуватися.

 

Екран машини почорнів, і на ньому з’явилося повідомлення про те, що комп’ютер Анни заблоковано через перегляд відео з елементами дитячого порно, насильства чи зоофілії. За це дівчині необхідно сплатити штраф у розмірі 150 гривень. У повідомленні був зазначений номер мобільного телефону. У разі несплати чи спроби безкоштовно розблокувати машину програма загрожувала повністю знищити систему.

Звичайно ж, Анна не стала сплачувати бутафорські штрафи. Дівчина зрозуміла, що підхопила ворожу програму у Всесвітньому павутинні. Анна перевстановила систему, і комп’ютер запрацював, як і раніше. Та щойно лозівчанка знову зайшла в інтернет, ситуація повторилася. Цього разу шахраї вказали новий номер телефону.

Комп’ютерний майстер Віктор Ватуля каже, що на тиждень на ремонт приносять 2-3 машини, заражених таким вірусом. Він називається «Вінлок». Модифікації цього вірусу постійно оновлюються, через це блокувати ворожу програму антивірусникам складно. Майстер пояснює, що «Вінлок» входить глибоко у систему, і для того, щоб звільнити машину від вірусу, треба повністю форматувати жорсткий диск. Іноді робити це доводиться неодноразово.

Підхопити вірус-вимагач можна не тільки, зкачуючи з сайтів фото, відео чи літературу. Просте перебування у соціальних мережах – це неабияка можливість підхопити шахрайську програму. Віктор Ватуля радить вимикати інтернет тоді, коли ви у ньому не працюєте. Звертайте увагу на назву файлів, які збираєтесь завантажувати. Якщо вона закінчується на .EXE, а ви качаєте, наприклад, картинку, – це точно вірус. І найголовніше: не відвідуйте сайти з поганою репутацією.

Дар’я Олійник