ЛУКІМ відзначає 20-річчя

Святкування ювілею Лозівського училища культури і мистецтв проходило 30 вересня у міському Палаці культури.

Святкування ювілею Лозівського училища культури і мистецтв проходило 30 вересня у міському Палаці культури. На цій сцені студенти ЛУКІМу – як риба у воді. Вони часто радують лозівчан своїми співом та танцями.

Сьогодні їхні колективи запрошують виступати навіть у Національній філармонії України та у Харківському театрі опери і балету. Нещодавно лозівчани відкривали міжнародний фестиваль слов’янської культури «Хотмижська осінь», який проходив у Росії. Виступати першими – це дуже почесна місія. Її довіряють лише найкращим.

Директор училища Василь Чурилов пишається здобутками свого дітища. Каже, коли ЛУКІМ лише відкривали, ніхто не очікував, що вийде таке диво. Хотіли відкрити художнє відділення – відкрили. Почали викладати також танцювальну майстерність.

На сьогодні в училищі зібрали усі творчі сили: музикантів, художників та танцюристів. Збільшувати кількість нових відділень, за словами Василя Чурилова, поки не планують. Наразі хочуть розвивати вже існуючі напрямки та збільшувати кількість спеціалізацій.

Найголовніше завдання викладачів ЛУКІМу – закохати своїх студентів у мизику, живопис, танець. Їм це добре вдається, адже їхні колишні студенти не зупиняються, а розвиваються далі. Іван Чурилов, випускник училища, нині – соліст Академічного ансаблю пісні та танцю збройних сил України. Разом з колективом він об’їзди півсвіту. Сергій Савенко грає у гурті «Окестр Ч» та у колективі Сергія Бабкіна (у минулому – це гурт  «П’ятниця»).

Здобутки видатних випускників ставлять у приклад нинішнім студентам. Утім, Василь Чурилов каже, премії та нагороди – не головне. За його словами, якщо б сьогодніші випускники не отримали грунтовної культурної та мистецької освіти, а просто займалися  4 роки, тим чим вони займалися в училищі, – це вже було б добре. Студенти співали в церковному хорі, малювали картини, зокрема, ікони. Загалом вони були зайняті добрим та світлим, їм ніколи було займатися розпустою та злодійствами, переконаний керівник.

ЛУКІМ – це дійсно творчий учбовий заклад. У ньому навіть технічні працівники створюють своїми руками справжні кулінарні шедеври. Святковий торт до ювілею прикрасила колишня співробітниця училища і будівельник за освітою Тетяна Колесникова.

Анна Скрипник