Як довго приживається імплант зубів: що варто знати і враховувати

У сучасній стоматології імплантація є найбільш надійним способом відновлення втраченого зуба. Величезна кількість людей боїться стоматологів, тому і в клініки вони звертаються зазвичай тоді, коли вже пізно. Найчастіше в таких випадках зуб уже не врятувати, і доводиться усувати його разом із коренем. Жувальна функція зубощелепного апарату порушується, проте відновити її, як і красу посмішки, можна за допомогою імплантату. Багато пацієнтів не погоджуються на цю процедуру зі страху, що штучний корінь не приживиться. Про те, скільки часу приживаються імпланти, та що ще треба враховувати, далі.

Імплантація зубів

Ілюстрація: https://cis.ua/implantatsiya-zubov/

Що собою являє імплант?

Зубний імплант – це штучний корінь, зроблений із металу. Його встановлюють у щелепу, замість справжнього. Цей штифт стає основою, на яку пізніше надягають коронку – видиму частину штучного зуба.

Факт приживлення після операції багато в чому залежить від індивідуальних особливостей людського організму. Однак статистика демонструє, що в 98% випадків все закінчується успішно.

Імплантовані зуби служать приблизно 20 років, але іноді більше. І хоча процедура обійдеться недешево, вона безперечно варта всіх витрачених грошей.  

Скільки часу приживається зубний імплант?

Перше, що зазвичай цікавить пацієнтів – як довго приживається імплант. Якщо немає потреби в проведенні кісткової пластики, імплант приживається приблизно за 4 місяці або менше. Якщо операція потрібна, тоді – протягом пів року після її проведення. Більш точні терміни залежать від стану здоров’я самого пацієнта і щільності тканин щелепи. Це насправді можна назвати ключовим фактором, який впливає на швидкість приживлення імплантату. Чим вона менша, тим довше буде проходити процес інтеграції.

Примітно, що значення має і сам вид імплантату. Наприклад, базальні інтегруються швидше класичних. Якість матеріалу має не менший вплив, тому варто заздалегідь подбати про перевірених постачальників. Ідеально, якщо у компанії власне виробництво.

Хвилюватися про больові відчуття не потрібно – операція завжди проходить під анестезією. Необхідно знайти клініку з кваліфікованим хірургом. Однак не можна не взяти до уваги, що після операції пацієнт також несе відповідальність за те, наскільки добре приживиться імплант – він має чітко дотримуватися всіх лікарських рекомендацій.

Чому імплант може не прижитися?

Як уже згадувалося, багато що залежить від щільності кісткової тканини. Але водночас є й деякі інші моменти, здатні перешкодити успішному приживленню. Вони можуть бути різними, і ось найчастіші:

  • Низькопробний імплантат. Деякі з виробників дозволяють собі використовувати матеріали низької якості, які здатні не тільки відторгнутися, а й викликати післяопераційні ускладнення. Такі моделі часто коштують дешевше та саме це в них приваблює. На дентальній імплантації бажано не економити. Або, принаймні, уважно вибирати виробника.
  • Непрофесіоналізм лікаря. Імплантати приживаються майже у ста відсотках випадків, проте якщо у стоматолога немає досвіду, статистика не допоможе. Помилка може критися в неправильному виборі постачальника, в неповному обстеженні, в порушенні протоколу і найпростішій недбалості. Все це може закінчиться відторгненням конструкції. 
  • Поведінка пацієнта. На те, як будуть приживатися імпланти, впливають й дії самого пацієнта. Це недотримання гігієни ротової порожнини, наявність шкідливих звичок, постійні стреси, безконтрольне харчування тощо. Якщо не дотримуватися лікарських рекомендацій, ризик відторгнення імплантату підвищується.
  • Наявність протипоказань. Це також може бути ознакою лікарської недбалості. Деякі хвороби сприяють відторгненню штучного кореня. До них належать, наприклад, онкологія і хвороби ендокринної системи. Тому вкрай важливо пройти повноцінне обстеження перед операцією та не проводити процедуру за наявності протипоказань.
  • Прийом певних ліків. Окремі препарати здатні вплинути на стан кісткової тканини щелепи, що і призведе до відторгнення металевого штифта.

В окремих випадках у пацієнта може розвинутися алергія на метал, з якого зроблено імплант. Однак такі ситуації вкрай рідкісні.

 Системи імплантації зубів ☑ Стоматологія у Києві та Львові ☑ Giorno  Dentale

Чи можна прискорити приживлення?

Щоб усе пройшло добре, пацієнт має дотримуватися певних умов. Серед інших:

  • Вибір хорошої стоматології та досвідченого імплантолога. Насправді операція з встановлення зубних імплантів має таку складність, що не кожен фахівець здатний з нею впоратися без наслідків. Ось чому потрібно ретельно підходити до вибору. Поцікавитися відгуками, сходити на консультацію. Якщо є сумніви, краще пошукати ще.
  • Виключення ризиків. Якщо до імплантації є протипоказання або є певні сумніви, краще не мовчати та про все розповісти лікарю заздалегідь. У питаннях власного здоров’я не варто покладатися на випадок. Краще не ризикувати й обговорити альтернативний варіант.
  • Дотримання лікарських рекомендацій. Після операції стоматолог має видати пам’ятку, де в подробицях описано зміни, які доведеться ввести у свій спосіб життя: як харчуватися, чого не можна робити тощо. Крім того, не можна забувати про регулярні відвідування стоматології.

Відповідальність за приживлення імплантату лежить не тільки на докторі, а й на пацієнті. З огляду на всі правила і поради, вдасться уникнути неприємних наслідків.