Вуличні фасадні світильники

Навряд чи вам захочеться виходити з дому в темний час доби, якщо ваш присадибна ділянка не має освітлення. Саме зовнішнє освітлення будинку та прилеглої ділянки зробить вечірній відпочинок комфортним.

Для зовнішнього освітлення зараз застосовують світлові прилади трьох типів:
1. Прожектори та освітлювачі, що працюють від електромережі 220 вольт;
2. Ліхтарі на батарейках і акумуляторах;
3. Освітлювальні прилади з сонячною батареєю.

Стиль і дизайн вашої ділянки визначає, який тип освітлення вам найкраще підійде. Саме для створення загального стилю виробники випускають цілі сімейства освітлювальних приладів в одному стилі: від маленьких освітлювачів доріжок до великих прожекторів для освітлення великих майданчиків.

Прожектори, що працюють від електромережі, найчастіше бувають стаціонарними. Вони кріпляться на стінах будівлі, стовпах або на майданчиках.

Моделі на батареях встановлюють на стовпчиках або прямо на землі. Їхня перевага у високій мобільності. Ви можете зняти прилад з одного місця і переставити в інше. До того ж такі варіанти підсвічування значно економічніше звичайних джерел світла.
Варіанти з сонячною батареєю бувають забезпечені стовпчиком, який встромляється в землю. Такі прилади також дуже мобільні і мають малу вагу, що робить їх дуже зручними у використанні. Єдиним їх недоліком є ??короткий термін світіння. В середньому такий вуличний фасадний світильник може світити до 4 годин.

За призначенням прилади освітлення ділять на два класи: функціональне освітлення і декоративне.

Функціональне освітлення – все джерела світла, що підвищують безпеку. Це можуть бути світлові стовпчики вздовж доріжок, прожектори над воротами і біля ганку, лампа над воротами гаража та інше.

До декоративного освітлення відносять підсвічування квітників, клумб, окремих елементів будівлі.

Крім того, деякі джерела світла бувають змішаного типу. Наприклад, лампи у доріжок грають і декоративну роль (прикрашають ділянку), і функціональну (показують напрямок).

Заощадити на рахунках допоможуть все ті ж сонячні батареї. Якщо кожне джерело світла буде працювати від мережі, ваш рахунок енергокомпанії збільшиться в рази. Подумайте, де вам не потрібні стаціонарні освітлювачі? Наприклад, стовпчики вздовж доріжок можна замінити на економічні сонячні ліхтарики.

Непогано скоротити витрату світла допоможе підключення деяких ламп до сенсора руху. Навіщо світло горить у гаража, якщо ви спите? Автоматика його включить, коли ви підійдете до воріт. Те ж саме рекомендується робити і для ліхтарів над вхідними дверима.
Організація системи освітлення.

Плануючи систему освітлення, вирішите які зони ділянки потребують підсвічуванні, а які – ні. Порахуйте, скільки приладів освітлення для цього буде потрібно.
якщо передбачається використовувати дроти, то роботи по їх монтажу найкраще виконати в першу чергу. Посадки квітників та газонів робляться після прокладки кабелів, адже кабелі найкраще закопувати в землю.

Вибираючи прилади освітлення, зверніть увагу на вологозахист ламп і місць кріплення проводів. Лампи для зовнішнього освітлення не повинні боятися дощу і влагі.Для стаціонарних приладів може знадобитися опора у вигляді невеликого стовпчика. Висота стовпчика підбирається в залежності від необхідного ефекту. Якщо світло повинне йти від самої землі, прожектор встановлюють на невеликій зацементованої майданчику.

__________________

На правах реклами