Справа в тому, що кожна людина має свої сильні та слабкі риси характеру. Визначити свої недоліки – це важлива складова розвитку особистості. Тому, коли ми шукаємо роботу і маємо потребу зізнатися перед своїм майбутнім роботодавцем про свої слабкості, дуже важливо це зробити правильно.
Відповідно до креативності та оригінальності сучасних резюме, повідомлення про слабкі сторони характеру також може бути презентоване у вигляді цікавих інформаційних блоків. Наприклад, ви можете виділити цю сторону свого характеру і пояснити, як саме вона сприяла вашому розвитку. Не просто називаєте свою слабку сторону, а показуєте, як вона перетворювалася на сильну.
Завжди краще висвітлювати свої слабкості у контексті розвитку. Окрім цього, важливо показати, що ви осознано працюєте над собою, залишаючи слабкості позаду та постійно навчаючись чому-небудь новому. Здатність до самоаналізу та визнання своїх недоліків є ознакою відкритості та взривності.
Що важливо знати влаштовуючись на роботу
При пошуку роботи багато хто зосереджується на інформації про свої сильні сторони та досягненнях. Однак, важливо також звернути увагу на свої слабкості та розвивати їх. Правильно і креативно навчитися розміщувати інформацію про свої слабкості в резюме може позитивно вплинути на враження роботодавця.
Визначити свої слабкості – це початок розвитку. Найкраще, якщо ви самі зможете визначити ці риси свого характеру, адже тоді ви зможете показати, як ви працюєте над їх подоланням. Зацікавлений роботодавець оцінить вашу вміння працювати над собою та своїм розвитком.
Однак, необхідно бути обережним з такими речами, як “недоліки” або “негативні риси”. Більш правильно їх називати “слабкими сторонами” або “місцями для розвитку”, тому що це не значить, що ви є непридатними для роботи. Кожен має свої слабкі сторони, та вміти визначити їх та працювати над ними – це ознака розумної й освіченої людини.
Для роботодавця також важливо знати про ваші слабкі сторони, адже це дає йому можливість більш повно оцінити ваших кандидатів. Зізнатися в своїх слабкостях – це смілива і відповідальна справа, а знаючі ці сторони, ви зможете краще співпрацювати з колегами та розвивати свою кар’єру.
Крім того, бажано привести конкретні приклади, які демонструють, як ви працюєте над своїми слабкостями. Наприклад, якщо ви називаєте недостатньо розвинутою свою креативність, можете описати ситуацію, коли використали свою уяву та чомусь знаходили нестандартні рішення.
Трохи про слабкості
Кожен з нас має свої слабкі сторони характеру, і важливо визначити їх, щоб краще розуміти себе і свої можливості. Риси характеру, які називаються слабкостями, не означають, що ми неповноцінні або неспроможні займатися певною справою. На самому ж ділі, допомога у розвитку своїх слабкостей може значити шлях до кращої роботи та самореалізації в професійній сфері.
Оскільки багатьох роботодавців цікавить інформація про наші слабкості, ми можемо зізнатися в цьому, але зробити це правильно. Необхідно визначити свою слабку сторону, а потім показати, що ми активно працюємо над її покращенням. Наприклад, якщо однією з наших слабкостей є брак креативності, можна зазначити, що надаємо особливу увагу розвитку цієї сторони свого характеру за допомогою курсів і тренінгів.
Також важливо навести приклади ситуацій, коли наші слабкості не заважали нам досягати успіху. Наприклад, хоча ми можемо бути слабкими в організації свого робочого місця, але ми все ж знайшли інші способи, які дозволяли нам успішно завершувати проекти вчасно і з якісним результатом, наприклад, за допомогою точного планування або співпраці з командою.
Загалом, наводження слабкостей у резюме – це можливість вирізнятися та продемонструвати свою вміння працювати над розвитком особистості та професійного потенціалу. Не бійтеся вказати свої слабкі сторони, але завжди обов’язково додайте інформацію про свою сильну сторону, щоб роботодавець отримав загальну картину про ваш кандидатурі.
Поговоримо про сильні сторони
Свою сильну сторону в резюме краще відповідно підкреслити. Це допоможе роботодавцю швидше зрозуміти, чим саме ви можете бути корисними для компанії. Зізнаватися в своїх рисах характеру не завжди своєю справою. Якщо у вас є яскрава креативність, то це також потрібно вказати в інформації про себе.
Сильну сторону можна називати і сильною ініціативністю. Якщо ви завжди готові взяти на себе відповідальність, шукати нові рішення і пропонувати власні ідеї, то це теж є вашою сильною стороною. Ви можете прикрасити свою резюме схемою вашої своєї поведінки у важливих ситуаціях.
Свою сильну сторону можна також підкреслити за допомогою таблиці, в якій ви вказуєте результати своєї роботи на попередній роботі. Так ваш потенційний роботодавець зможе оцінити ваші досягнення і побачити, що ви можете принести в нову команду.
Як розвинути свою сильну сторону
Коли ви зізнаєте свою сильну сторону, то це означає, що її потрібно розвивати ще більше. Саме справа у визначенні цієї сторони. Що саме вам легко дається і в чому ви вже є досвідченим фахівцем?
Для того, щоб розвивати свою сильну сторону, вам потрібна правильна допомога і спрямованість. Почніть з того, щоб зібрати інформацію про вашу сильну сторону. Залиште свої слабкості поза увагою на даний момент. Ви можете підійти до цього завдання креативно: складіть список ваших рис або навіть намалюйте схему своїх сильних сторін.
Одразу після того, як ви визначили свою сильну сторону, почніть її розвивати. Не відкладайте це на потім. Для роботи над своєю сильною стороною вам може знадобитися підтримка. Ваші колеги або наставники можуть стати чудовими помічниками в цьому процесі.
Не забувайте, що розвиток своєї сильної сторони – це постійний процес. Важливо потренувати її у різних контекстах і обставинах. Не задовольняйтеся звичайною практикою і завжди ставте перед собою нові виклики.
Успішний розвиток своєї сильної сторони також означає важливість зворотного зв’язку. Практикуйте приймати конструктивну критику заради поліпшення своїх сильних рис. І не забувайте ділитися своєю кращою стороною з іншими, це може вплинути на ваш успіх та відношення роботодавця до вас.
У кінці кінців, розвиток своєї сильної сторони – це не просто про вас. Це про те, як ви можете внести значний внесок у свою роботу і спільноту. Не обмежуйте себе і станьте ментором для інших, допомагаючи їм розвивати свої сильні сторони і стати успішними у своїй галузі.