Як зняти жовті і сірі плями з білої сорочки і блузки: ефективні способи відбілювання

Як відбілити білу сорочку і блузку вивести жовті і сірі плями

Біла сорочка чи блузка – це незамінний елемент гардеробу багатьох господинь. Вони додають образу свіжості та елегантності, але водночас є дуже вразливими до забруднень. Немає нічого гіршого, ніж на білій речі з’являються жовті чи сірі плями. Але не варто засмучуватися, бо є кілька способів, які допоможуть реанімувати вашу білизну і знову надати їй білого коліру.

Перш за все, якщо на вашу сорочку потрапила невелика сіра пляма, злегка змочіть її водою та нанесіть на неї трошки милом. Потім потріть пляму і промийте речі. Випраний волокна знову зберуть білий колір. Якщо пляма велика чи трудна для виведення, використовуйте спеціальні побутові засоби, такі як засіб для прання білизни або пральний порошок.

Ще один ефективний спосіб – використання соди. Для цього просочіть білу сорочку водою, розчиніть в одній літрі води дві ложки соди і залиште речі на кілька годин. Потім сполосніть та прополощіть в холодній воді. Ви побачите, як жовті та сірі плями зникнуть, а сорочка знову набуде свого первозданного білого кольору.

Якщо ви хочете відбілити білу сорочку або блузку від жовтих плям, можете використовувати оцет. Для цього змочіть речі у розчині з водою та оцтом (у співвідношенні 1:1) на кілька годин. Після цього прання звичайним способом допоможе повернути білизні її колір. Зверніть увагу, що використання оцту може пошкодити деякі матеріали, тому ретельно перевірте етикетку речей перед використанням цього засобу.

Також, можна використовувати кисневі відбілювачі для видалення жовтих і сірих плям з білої сорочки або блузки. Змочіть пляму водою, нанесіть на неї трошки відбілювача та залиште на 15-20 хвилин. Потім промийте речі у прохолодній воді та випростіть їх на сонці. Цей засіб допоможе повернути вашій білизні білий колір і видалити всі непотрібні сліди плями.

Не забувайте, що перемочування в холодній воді та використання неагресивних засобів, таких як мило, сіль, оцет, сода чи відбілювачі, збереже міцність та колір вашої білої сорочки або блузки. Використовуйте ці прості рецепти, і ваша білизна завжди буде виглядати як нова.

3 категорії магазинних відбілювачів

На полицях магазинів можна знайти різноманітні відбілювачі, які допоможуть видалити жовті і сірі плями з білих сорочок і блузок. Зазвичай їх можна розділити на 3 категорії:

 1. Відбілювачі на основі хімічних речовин. Ці засоби зазвичай продаються у порошку або рідкій формі. Їх використання досить просте: потрібно розчинити відбілювач у воді і присипте плями. Для більшої ефективності рекомендується залишити сорочку або блузку у розчині на декілька годин або навіть на ніч. Потім достатньо промити виріб водою, щоб видалити залишки відбілювача.

 2. Відбілювачі на основі кислот. Ці засоби мають в своєму складі різні кислоти, які допомагають вивести плями з тканини. Найбільш популярними кислотами є оцтова, лимонна і соляна. Для видалення плям на домашніх умовах можна використовувати нашатирний спирт або перекис водню. Просто намочіть пляму в цих речовинах, залиште на декілька хвилин, а потім промийте виріб водою.

 3. Відбілювачі на основі природних інгредієнтів. Останніми роками стали популярними відбілювачі на основі природних інгредієнтів, таких як сіль, мило або тальк. Наприклад, ви можете змішати воду з господарським милом і нанести отриману пасту на пляму. Потім слід протерти її злегка вологою ганчіркою і промити виріб водою. Також можна просочіть пляму водою з додаванням борної кислоти або кількох крапель кисневої води.

10 домашніх способів як відбілити білу сорочку

Біла сорочка – незамінний елемент гардеробу кожної людини. Але з часом на ній можуть з’являтися жовті і сірі плями, які портять її вигляд. Не варто засмучуватися, адже існує безліч домашніх способів, які допоможуть відбілити білу сорочку і зберегти її міцність та привабливий вигляд.

 1. Використання відбілювача: Додайте відбілювач у відсік для прального засобу в пральній машині і праньте сорочку при високій температурі. Цей спосіб ефективно виведе навіть найскладнішу пляму.
 2. Використання кисневих засобів: Змочіть сорочку в холодній воді, а потім нанесіть кисневий розчин на пляму. Потріть пляму ложкою або м’якою щіткою, а потім змийте сорочку водою.
 3. Використання господарського мила: Замочіть сорочку у воді з розчином господарського мила на кілька годин. Потім потріть пляму мило і злегка промийте сорочку водою.
 4. Використання соди і солі: Змочіть сорочку в холодній воді, а потім нанесіть на пляму суміш соди і солі. Залиште сорочку на декілька годин, а потім злегка промийте водою.
 5. Використання борної кислоти: Замочіть сорочку в розчині борної кислоти на півтори години, а потім праньте в пральній машині.
 6. Використання нашатирного спирту: Змочіть сорочку в нашатирному спирті і залиште на кілька годин. Потім праньте сорочку в пральній машині.
 7. Використання аспірину: Розчиніть декілька таблеток аспірину у воді і замочіть сорочку в цьому розчині на кілька годин. Потім праньте сорочку в пральній машині.
 8. Використання оптичного порошку: Додайте до прального порошку оптичний порошок і праньте сорочку при високій температурі.
 9. Використання господарської кислоти: Замочіть сорочку в розчині господарської кислоти на кілька годин, а потім праньте в пральній машині.
 10. Використання поту: Замочіть сорочку в гарячій воді з додаванням поту і залиште на декілька годин. Потім праньте сорочку в пральній машині.

Завжди перевертайте сорочку перед пранням і використовуйте пральний засіб для білої тканини, щоб зберегти білосніжний колір вашої сорочки. За допомогою цих домашніх способів господиням вдасться вивести навіть найскладнішу пляму і зберегти білу сорочку в ідеальному стані.

Сіллю і перекисом

Одним із найпопулярніших способів видалення жовтих і сірих плям з білих сорочок і блузок є використання соди та перекису водню. Ці два засоби добре справляються з видаленням поту та відбілюванням білої білизни.

Для початку, замість звичайного прального порошку додайте в машинку 1-2 ложки соди і ½ склянки перекису водню. Відбілювача вам не знадобиться, оскільки перекис водню сам по собі є хорошим засобом відбілювання.

Якщо ви хочете видалити жовті плями з уже випраної сорочки, просочіть її содовим розчином. Для цього розчиніть 2 столові ложки соди в 1 літрі теплої води і підтримуйте розчин у температурному режимі протягом 1-1,5 години. Потім промийте сорочку в холодній воді.

Ще одним способом видалення жовтих плям є використання господарського мила і тальку. Змочіть пляму спиртом або розчином оцту з водою в пропорції 1:1, потім нанесіть на неї тальк і розтерть його в тканину. Через півтори години злегка потріть пляму господарським милом і прання.

Важливо також враховувати, що для видалення сірих плям на сорочці можуть знадобитися домашні засоби. Наприклад, для видалення поту потрібно злегка промокнути пляму гідрохлоридною кислотою або кислотним розчином водню.

Тому, якщо у вас є біла сорочка або блузка з жовту або сірого пляму, не варто панікувати. Використовуйте сіль та перекис водню для видалення цих плям і ваша білизна знову зіграє білим кольором.

Марганцем

Марганцем

Марганець – добре відомий засіб для відбілювання білизни. Він допомагає вивести навіть найтрохи жовті і сірі плями на білих сорочках і блузках.

Перш ніж почати відбілювати, перевірте, чи відсутні пошкодження на матеріалі. Якщо все в порядку, змочіть ватну паличку в розчині марганцю і нанесіть на пляму. Добре потріть і залиште на 30-60 хвилин. Потім зніміть залишки марганцю в холодній воді.

Якщо пляма не зникла, можна випрати сорочку або блузку в пральній машинці. Для цього змочіть пляму в теплій воді і нанесіть на неї спеціальний засіб для відбілювання. Зачекайте 15-30 хвилин, а потім відправте в пральну машинку. Пам’ятайте, що дозу засобу слід вибирати згідно з інструкцією на упаковці.

Якщо ви хочете відбілити сорочку або блузку без пральної машинки, можна використовувати також бабусини рецепти. Змочіть пляму в теплій воді, намочіть її в содовому розчині, виготовленому з однієї частини соди і двох частин води. Ретельно потріть пляму і залиште на 30-60 хвилин. Потім зніміть залишки соди в холодній воді. Якщо пляма не зникла повністю, повторіть процес ще раз.

Також можна використовувати водні розчини перекису водню або спирт. Змочіть пляму в розчині з однієї частини перекису водню або спирту і двох частин води. Добре потріть пляму і залиште на 15-30 хвилин. Потім зніміть залишки розчину в холодній воді.

Якщо жовта або сіра пляма на сорочці чи блузці відбілена, але все ще помітна, вам можуть допомогти деякі побутові засоби. Змочіть пляму в розчині господарського мила, розтерть і залиште на 30-60 хвилин. Через цей час змийте залишки мила в холодній воді.

Також можна спробувати використовувати розчин соди і гідрогену водню. Змочіть пляму в розчині з однієї частини соди і двох частин гідрогену водню. Добре потріть пляму і залиште на 15-30 хвилин. Потім зніміть залишки розчину в холодній воді.

Після того, як пляма виведена, добре промийте сорочку або блузку в проточній воді і просушіть. Відбілену білизну рекомендується прасувати, щоб вона знову здобула свій оригінальний вигляд.

Господарським милом

Господарським милом

Господарське мило – це прекрасний засіб для виведення жовтих і сірих плям з білих сорочок і блузок. Щоб реанімувати виведену випрану білизну, змочіть пляму спиртом і пральним милом.

Якщо ви хочете вивести пляму з господарської сірого перед пранням, використовуйте господарське мило. Розчиніть кілька ложок мила в горнятку гарячої води і змочіть пляму в цьому розчині протягом півтори години.

Для виведення жовтої пляму з білої сорочки можна використовувати різні засоби, наприклад, оцет або соду. Присипте пляму содою і змочіть її оцтом. Потім вимийте сорочку в пральному порошку з додаванням засобу для відбілювання.

Щоб вивести пляму з білої сорочки, яку ви забули пропрану, можна використовувати аспірин. Розчиніть кілька таблеток аспірину в мисці з гарячою водою і занурте сорочку в цей розчин на кілька годин.

Якщо на білій сорочці з’явилася пляму поту, присипте пляму тальком і залиште на кілька годин. Потім змийте тальк і вимийте сорочку в пральному порошку з додаванням засобу для відбілювання.

Не забувайте, що перед використанням будь-яких засобів для виведення плям, потрібно перевертати білу сорочку. Також не забувайте про важливість домашніх засобів для прання і виведення плям, таких як господарське мило і спирт.

Застосовуючи господарське мило, спирт і інші засоби, ви зможете легко вивести жовті і сірі плями з білої сорочки і блузки, а також зберегти їх білосніжними і шовковистими.

Борною кислотою

Борна кислота – це один із найефективніших засобів для відбілювання білої сорочки і блузки від жовтих і сірих плям. Вона має високу міцність і добре реагує на вплив температурного режиму.

Якщо ви хочете відбілити білу сорочку чи блузку від жовтих плям, то можна використовувати борну кислоту. Для цього потрібно змочити сорочку в господарському миючому засобі і воді, додати кілька ложок борної кислоти, а також кілька аспірину, і змочити пляму в цій розчині на кілька годин. Після цього просочіть пляму спиртом і знову промийте водою.

Якщо на білої сорочці є сірі плями, то можна використовувати борну кислоту для їх виведення. Для цього змочіть пляму в господарському миючому засобі, а потім присипте борною кислотою. Прополощіть сорочку водою і примийте в пральній машинці з використанням води, миючого порошку і борної кислоти.

Важливо пам’ятати, що борна кислота може бути шкідливою для матеріалу, тому перед використанням рекомендується провести тест на невидимій частині сорочки. Також слід уникати контакту з очима і шкірою, а при роботі з цим засобом використовувати рукавички.

Содою

Сода – це один з найпоширеніших та найефективніших засобів для виведення жовтих і сірих плям з білої сорочки або блузки. Для цього вам знадобиться чотири столові ложки соди.

Почніть з того, щоб просочити пляму водою. Додайте на неї соду і трохи присипте пісочним порошком або борною кислотою. Замочіть матеріал на півтори години у воді з додаванням миючого засобу для білизни і півлітрової кількості оцту або нашатирного спирту.

Потім знову замочіть пляму у воді з додаванням соди і натріть мило на пляму. Соду замінили на випадок, якщо її не маєте вдома. Примішки з тканини знімуться легко в спирті або перекисі водню. Відсік з плямам також краще мити в холодній воді. Білу сорочку або блузку з плямами затримайте у воді на декілька годин.

Ще один спосіб – видалити плями з білої сорочки аспірином. Збити таблетки в порошок і змішати з кількома ложками води до стану густої суміші. Нанесіть її на пляму і після десяти хвилин змийте водою. Процедуру можна повторити кілька разів, якщо пляма важко видаляється.

Якщо ви не маєте часу для виведення плями самостійно, скористайтеся побутовою хімією. На ринку представлено багато засобів для видалення плям з білизни, які допоможуть реанімувати вашу білу сорочку або блузку. Просто слідуйте інструкціям на упаковці, і пляма зникне.

Сухим молоком

Сухим молоком

Сорочка та блузка – це одяг, який ми часто використовуємо в повсякденному житті. Але часто на цих речах з’являються неприємні плями від поту, жовті або сірі плями, які важко вивести. Однак, є простий і ефективний спосіб, який допоможе вам відбілити вашу білу сорочку і блузку – це використання сухого молока.

Якщо на вашому одязі з’явилася жовта пляма від поту, ви можете використовувати сухе молоко для виведення цієї плями. Щоб це зробити, змішайте 2 ложки соди з 2 ложками сухого молока і трохи води, щоб утворити пасти. Застосуйте цю пасту на пляму і залиште на 15-20 хвилин, потім помийте в холодній воді.

Якщо на вашому одязі з’явилася сіра пляма від поту, ви також можете використовувати сухе молоко. Щоб це зробити, змешайте 2 ложки соди з 2 ложками сухого молока і трохи води, щоб утворити пасти. Нанесіть цю пасту на пляму і залиште на 15-20 хвилин, потім помийте в холодній воді.

Окрім того, якщо ваша біла сорочка або блузка посіріла внаслідок багаторазового прання, ви можете використовувати сухе молоко для відбілювання. Для цього змішайте 2 ложки сухого молока з 1 ложкою кислоти водню (3%) в мисці з водою. Помістіть вашу сорочку або блузку в цей розчин на декілька годин, потім прополощіть в холодній воді.

Застосування сухого молока для виведення жовтих і сірих плям на вашу білу сорочку або блузку – це простий і ефективний спосіб, який допоможе вам зберегти їх білими і чистими. Використовуйте його за необхідності та насолоджуйтеся своїм бездоганним виглядом!

Нашатирним спиртом

За допомогою нашатирного спирту можна вивести жовті і сірі плями з білої сорочки і блузки. Цей метод є досить ефективним і простим у використанні.

Спочатку важливо злегка замочити пляму на сорочці в холодній воді. Після цього відсікайте невелику кількість нашатирного спирту і потріть пляму ним. Потім прополощіть тканину під проточною водою.

У разі жовтої плями, яка виникла від поту, можна використовувати розчин нашатирного спирту і господарського мила. Для цього змийте пляму холодною водою, просочіть її розчином нашатирного спирту і потріть м’яким господарським милом. Після цього прополощіть тканину під проточною водою.

Якщо на сорочці або блузці з’явилася сіра пляма, можна використовувати спирт у вигляді розчину з господарським милим або перекисом водню. Для цього змочіть пляму водою, потім протріть її розчином нашатирного спирту з господарським милим або розчином перекису водню. Потім прополощіть тканину під проточною водою.

Бажано також використовувати домашні засоби для відбілювання. Для цього в мисці з розчином нашатирного спирту можна додати сіль, тальк або оцет. Пропорцію можна вибирати на власний смак, але зазвичай використовується півтори-дві ложки нашатирного спирту на один літр води.

 • Якщо ви хочете відбілити білу сорочку або блузку в різний спосіб, зверніться до бабусі. Вона може підказати вам кращий метод, який вона використовувала раніше.
 • Не забувайте враховувати особливості матеріалу, з якого зроблена сорочка або блузка. Деякі тканини можуть пошкодитися від неправильного використання нашатирного спирту.

Оцтом

Оцет – чудовий засіб для виведення жовтих та сірих плям з білої сорочки та блузки. Щоб видалити такі плями, злегка нашатирніть їх господарським милом або рідиною для посуду.

Потім в миску з водою додайте кілька ложок оцту. Прополощіть тканину в цій розчині протягом півтори години. Потім злегка потріть плями, використовуючи м’яку губку або щітку.

Якщо пляма сірого кольору, можна використовувати розчин перекису водню з оцтом. Для цього змочіть тканину в цьому розчині на кілька годин. Потім прополощіть і просочіть тканину водою.

Якщо пляма від поту, то нашатирте її злегка мильною водою або розчином оцту. Потім прополощіть тканину і просочіть її водою з додаванням оцту.

Оцет також можна використовувати замість відбілювача. Додайте до води кілька ложок оцту і замочіть білизну в цьому розчині на декілька годин. Потім прополощіть та просочіть тканину водою.

Оцет має кислотний вплив на плями, розщеплює їх і виводить з тканини. Важливо пам’ятати, що використовуючи оцет, слід дотримуватися температурного режиму, щоб уникнути пошкодження матеріалів.

Скипидаром

Скипидаром

Сорочка часто стає жовтою або сірою через вицідження і пот. Якщо ви хочете реанімувати білу сорочку і вивести жовті або сірі плями, можете спробувати використати скипидар.

Для початку змочіть пляму на сорочці водою і потріть мило по тканині, щоб видалити брудні плями. Потім змішайте кілька ложок скипидару з горячою водою в мисці. Додайте трохи порошку і аспірину, які збільшать відбілювальну дію.

Занурте сорочку у розчин на кілька годин або навіть на ніч. Потім вийміть сорочку і прополощіть її водою. Якщо пляма залишилася, знову потріть мило, а потім занурте сорочку в розчин на кілька годин.

Після цього прополощіть сорочку водою і підготуйте розчин оцту. Для цього змішайте кілька ложок оцту з гарячою водою в мисці. Занурте сорочку в розчин на кілька годин, щоб відбілити жовту або сіру пляму.

Після відбілювання прополощіть сорочку водою і знову потріть мило, якщо потрібно. Потім пральною машиною пральний засіб і добавте кілька ложок господарського миючого засобу. Відрегулюйте температуру води на високу і відправте сорочку в пральну машину.

Після прання прополощіть сорочку водою і переконайтеся, що пляма зникла. Якщо пляма все ще присутня, знову занурте сорочку в розчин оцту на кілька годин. Потім прополощіть сорочку водою і використовуйте звичайний відбілювач, якщо є необхідність.

Зверніть увагу, що скипидар може впливати на міцність матеріалу, тому рекомендується спочатку провести тест на невидимій частині сорочки. Також слід пам’ятати, що побутові засоби для відбілювання можуть не завжди ефективно виводити жовту або сіру пляму, особливо якщо вона стара або глибока.

Перекисом аміаком сіллю і порошком

Якщо ви хочете вивести жовті і сірі плями з відбіліювання білої сорочки або блузки, вам знадобиться перекис аміаку, сіль і господарський порошок.

Почніть з того, що розчините 2 столові ложки солі у гарячій воді. Додайте 2 столові ложки перекису аміаку і 1 столову ложку господарського порошку. Добре перемішайте розчин.

Прополощіть забруднену білу сорочку або блузку в холодній воді. Занурте її у розчин і залиште на 2-3 години.

Потім вийміть речі і просочіть їх в холодній воді. Промийте декілька разів, поки вода не стане чистою.

Якщо пляма ще залишилася, змочіть матеріал у воді з додаванням мила і трохи спирту. Нанесіть мило на пляму і ретельно протріть. Промийте водою.

Якщо пляма від поту є на комірі сорочки або блузки, змочіть його у розчині нашатирного спирту і води (1:1). Протріть пляму і змийте водою.

Після відбілювання рекомендується присипати пляму тальком і залишити на кілька годин. Затем зчистити тальк і промити водою.

Пам’ятайте, що необхідно добре полоскати білизну після відбілювання, щоб усунути залишки відбілювача та інших засобів.

Ці методи допоможуть вам ефективно видалити жовті і сірі плями з білої сорочки або блузки. Відбілювання можна виконати як вручну, так і в машинці. Рекомендується використовувати спеціальний відсік для білизни і відбілювача.

Не забувайте, що перед відбілюванням важливо перевірити температурний режим для вашої тканини. Деякі матеріали можуть посіріти або пошкодитися від перекису аміаку або інших засобів.

Зверніть увагу, що прання і відбілювання у домашніх умовах можуть не завжди повністю реанімувати речі. Якщо плями виявляються стійкими, краще звернутися до професіоналів чи звернутися до бабусі, яка точно знає, як прати і відбілювати білизну.

Будьте уважні при використанні хімічних засобів і дотримуйтесь інструкцій на упаковці. Захищайте руки і очі, використовуючи рукавички і окуляри.

Боротьба з жовтими плямами від поту 3 методи

Жовті плями від поту на білій сорочці або блузці – це досить поширена проблема. Але не варто засмучуватися, бо існують ефективні способи, які допоможуть вам вивести ці неприємні плями.

Перший метод – використання перекису водню. Для цього змочіть пляму водою і нанесіть на неї кілька крапель перекису водню. Потім потріть пляму м’якою ганчіркою або щіткою. Через деякий час просочіть пляму водою і прополоскайте. Такий метод особливо добре підходить для білої білизни, але будьте обережні з кольоровими тканинами, щоб не пошкодити їх.

Другий метод – використання замочування. Приготуйте розчин з однієї ложки соди, однієї ложки солі і однієї літра води. Замочіть пляму в цей розчин на кілька годин, а потім добре прополоскайте. Цей метод добре підходить для білої білизни, але може змінити колір кольорових тканин, тому використовуйте його з обережністю.

Третій метод – використання кисневих відбілювачів. Купіть спеціальний засіб для відбілювання білизни, який містить активний кисень. Намочіть пляму в цей засіб на півтори години, а потім прополоскайте добре водою. За допомогою цього методу ви зможете повернути білосніжний колір своїй випраній сорочці або блузці.

Як зробити комір і манжети ідеально білими 4 способи

Як зробити комір і манжети ідеально білими 4 способи

1. Використання тальку: Якщо вас турбує жовтизна на комірі і манжетах сорочки, спробуйте цей простий спосіб. Нанесіть невелику кількість тальку на плями і дайте йому діяти протягом півтори години. Потім злегка потріть плями і знову прання сорочки. Тальк допоможе забрати жовтизну і залишить вашу сорочку білою.

2. Використання оцту: Оцет – це потужний засіб для виведення жовтих і сірих плям з білої сорочки. Змочіть плями у розчині оцту і води (суміш у співвідношенні 1:1) на півгодини. Потім прання сорочки в машинці на температурі 40 градусів. Оцет відбілює тканину і видаляє плями.

3. Використання перекису водню: Перекис водню – це ефективний засіб для виведення жовтих плям і покращення білого вигляду сорочки. Змочіть плями перекисом водню на 15 хвилин, а потім ретельно промийте водою. Потім прання сорочки з використанням звичайного порошку.

4. Використання соди: Сода – це ще один зручний і доступний засіб для виведення жовтих плям з білої сорочки. Змочіть плями водою і додайте трохи соди. Залиште на 30 хвилин, а потім ретельно промийте водою. Потім прання сорочки з використанням звичайного порошку.

Важливо пам’ятати, що перед використанням будь-яких засобів для виведення плям слід перевірити їх на малозамітному місці тканини, щоб убезпечити сорочку від пошкоджень або змін у вигляді матеріалу.

Таблиця відповідності відбілювачів типам тканини

Біла сорочка: Якщо ваша біла сорочка посіріла, можна використовувати відбілювач на основі кисню. Замочіть сорочку в розчині відбілювача на кілька годин, а потім праньте її в пральному засобі для білої білизни. Якщо пляма не зникає, замочіть сорочку в розчині соди (4 ложки на 1 літр води) на 30 хвилин, а потім праньте звичайним способом.

Жовта блузка: Щоб видалити жовті плями на блузці, використовуйте відбілювач на основі активного кисню. Змочіть пляму в розчині відбілювача на 15-20 хвилин, а потім праньте блузку в пральному засобі для кольорової білизни. Якщо пляма залишається, замочіть її в розчині оцту (1/4 чашки оцту на 1 літр води) на 30 хвилин перед пранням.

Сіра блузка: Якщо ваша сіра блузка злегка посіріла, замочіть її в розчині деяких аспірину (розчиніть 3-4 таблетки аспірину в 1 літрі теплої води) на 1 годину перед пранням. Потім праньте блузку в пральному засобі для кольорової білизни при низкій температурі. Якщо пляма не зникає, замочіть її в розчині борної кислоти (1 чайна ложка борної кислоти на 1 літр води) на 30 хвилин перед пранням.

Найскладніші плями

У білій сорочці або блузці найдужчих плям, які важко вивести, – це жовті та сірі сліди. Ці плями можуть з’являтися з різних причин, таких як пот, неправильне використання прального засобу або просочіть із домашніх засобів.

Жовті плями можна видалити за допомогою різних методів. Один з них – використання спиртів. Намочіть ватний диск у спирті і нанесіть на пляму, потім пральні засоби. Потім добре змийте водою.

Сліди від поту іноді можуть набрати сірий вигляд. Щоб видалити сіру пляму, замочіть її в розчині з 1 ложкою нашатирного спирту і 1/2 чайної ложки борної кислоти протягом 2-3 годин, потім випрану річ настрибніть мило і промокніть відбілювачем з оптичним киснем.

Ще один спосіб видалити неприємні плями – це використання нашатирного спирту. Змочіть ватний диск в нашатирному спирті, а потім протрийте пляму. Цей метод особливо ефективний проти сірих слідів.

Якщо пляма не зникає, використовуйте пральний засіб, який містить активну речовину, таку як перекис водню або оксидний засіб. Застосуйте його безпосередньо на пляму, залиште на 15-20 хвилин, а потім прання при температурі, вказаній на етикетці речі. Завершіть прання, просочивши пляму в розчині, який містить 1 ложку солі на 1 літр води, а потім промийте водою під краном.

Якщо сіре пляму не вдається видалити, спробуйте використати тальк. Насипте тальк на пляму і залиште протягом кількох годин або протягом ночі, а потім злегка протрийте тальк і змийте водою.

Замість тальку можна використовувати господарське мило. Спочатку забарвлене мило вимочіть у воді і нанесіть на пляму. Потім намочіть мило водою і витріть пляму. Повторюйте цю процедуру, доки пляма не зникне.

Якщо ні один з цих методів не працює, спробуйте використати розчин з 1/2 чайної ложки прального засобу на літр води. Занурте речі в розчин на 30 хвилин, потім промийте проточною водою.

Важливо зазначити, що перед відбілюванням білизну варто перевірити на міцність матеріалу. Не рекомендується використовувати вищий температурний режим прання, якщо матеріал може посіріти або погіршити свою міцність.

Ще 5 порад

1. У разі жовтіння білої сорочки або блузки, можна скористатися кислотою. Для цього в миску з водою додайте декілька ложок лимонного соку або оцту. Промочіть пляму в цьому розчині та залиште на кілька годин. Потім прополощіть речі в холодній воді.

2. Жовті або сірі плями можна вивести за допомогою перекису водню. Змочіть пляму цим засобом, зачекайте декілька хвилин, а потім промийте водою.

3. Якщо біла сорочка або блузка посіріла, спробуйте використати борну кислоту. Розчиніть одну чайну ложку борної кислоти в 5 літрах води. Помістіть речі у цей розчин на 30 хвилин, а потім прополощіть.

4. Для відбілювання білої сорочки або блузки можна також скористатися содою. Змочіть пляму водою, посипте її содою і потріть м’якою щіткою. Прополощіть річ в холодній воді.

5. Якщо ви використовуєте пральну машинку, можна додати до прального порошку кілька ложок аспірину. Це допоможе вивести плями з білих речей. Перевертайте речі на лицьовий бік перед пранням, щоб забезпечити рівномірне видалення плями. Після прання слід просочіть речі в розчині кисневих засобів та прополощіть.