Під час введення воєнного стану необхідно забезпечити повноцінне функціонування органів держави і урахування особливостей роботи юридичних систем. Створення сприятливих умов для здійснення юридичної діяльності має вирішальне значення для забезпечення прав та інтересів громадян та юридичних осіб.
Одним з найважливіших питань під час воєнного стану є забезпецення доступу до юридичних реєстрів та збереження правочинів, що вже здійснені відповідно до закону. Це стосується як громадян, так і юридичних осіб, на базі яких формуються зобов’язання та вчиняються речові дії.
Міністерство юстиції та Міністерство розвитку регіонів відповідно до чинної постанови про введення воєнного стану беруть на себе відповідальність за здійснення реєстрації та контроль роботи нотаріату. Спільно вони забезпечують створення єдиного реєстру юридичних осіб, а також здійснення збереження, ведення та контролювання усіх необхідних реєстрів та баз даних.
Зміни, які виникають в умовах воєнного стану, мають свої особливості в сфері нотаріату. Зокрема, зміни торкаються реєстрації нотаріальних дій та формування документів з реєстрації майна та прав. Державні органи займаються контролем та забезпеченням правового регулювання таких процесів, щоб зберегти стабільність та надійність нотаріальної системи під час воєнного стану.