Як доглядати, саджати та вибирати види гортензій?

Гортензія – догляд посадка види

Гортензія – це прекрасна квітка, яка здатна прикрасити ваш сад своїм чарівним розкішним цвітінням. Вона залежно від сорту може процвітати протягом багатьох місяців, заповнюючи ваш сад чарівними квітковими килимами.

Гортензії ростуть найкраще на сонячних або напівтінявих місцях, проте деякі сорти можуть зростати й у тінявих ділянках. Вони люблять вологу грунт, тому важливо створити відповідні умови для їх росту. Гортензії використовують як групові посадки, так і як окремі рослини.

При посадці гортензій використовуйте підготовлений грунт, додайте до нього добрива і засипте на глибину кількох сантиметрів. Глина або суглинок грунт найкраще підходить для гортензій, оскільки вони допомагають зберігати вологу для рослини. Залежно від сорту і кислотності грунту, квіткові китиці можуть бути рожевими, білими, блакитними або інших кольорів.

Гортензія має великолистові сорти, такі як macrophylla, які вперше розквітають у середині літа. Їх квіти можуть мати різні кольори – від блакитних до рожевих. Такі рослини вимагають більше уваги і догляду. Якщо ви бажаєте, щоб гортензії квітували яскраво протягом всього сезону, ви можете допомогти їм за допомогою підживлення та регулярного поливу.

Вибір місця

Вибір місця

Гортензії – рослини, які потребують добре освітленого місця, але не під прямими променями сонця. У таких умовах квітки будуть розвиватися краще і цвісти більше. Вони також можуть рости в тіні, але квітки будуть менші і кількість квітів знизиться. Тому краще обирати місце, яке отримує природне світло, але не прямі сонячні промені.

Гортензії віддають перевагу рослинному ґрунту, багатому на органічні речовини. Якщо ваш грунт має низьку родючість, то перед посадкою гортензії слід додати добрив, щоб заповнити його дефіцит. Також важливо врахувати pH грунту. Гортензії найкраще ростуть в легкому кислому до середнього pH грунту (близько 6-7). Якщо ваш ґрунт дуже лужний, варто додати кислу добрива або органічні речовини перед посадкою, щоб знизити кислотність.

Гортензії також потребують достатньої кількості вологи. Регулярне поливання є основним фактором для здорового зростання рослини. Розмір куща і кількість квітів можуть залежати від вологості грунту. Тому, перед посадкою гортензії, слід переконатися, що ваш ґрунт здатний утримувати достатню кількість вологи. Трохи важливих секретів: приблизно два рази на тиждень закопайте пальці на 5-10 сантиметрів у грунт поруч з рослиною, щоб перевірити вологість.

Гортензії зазвичай краще ростуть в глинистому або суглинистому грунті, оскільки ці типи грунту добре утримують вологу.

Якщо ваш ґрунт є піщаним, рекомендується використання мульчування, яке допоможе зберігати вологу для коренів рослини.

Гортензії можуть бути використані в вашому саду в різних місцях. Вони можуть бути посаджені в центрі саду як центральний акцент або у задній частині саду, де вони будуть зав’язувати квіти до середини літа. Ви також можете посадити гортензії поруч з периметром саду, щоб вони розстилали свої квіти по всьому саду. Зображені нижче схеми краще розкажуть вам про готензії.

Схема 1

Схема 1

 • Центр саду
 • Кілька більших гортензійсереднього розміру
 • Первинні сорти гортензій або різні кольори
 • Заповніть решту зростаючими інших квітів

Схема 2

Схема 2

 • Задня частина саду
 • Гортензії з великими бутонами
 • Заповніть решту високими великолистовими рослинами
 • Додайте камінь або греблю в заповнення саду

Схема 3

Схема 3

Схема 3

 • Периметр саду
 • Гортензії з рожевими квітами
 • Заповніть решту середніми розміром рослинами різних кольорів
 • Додайте мульчування для збереження вологи

Види гортензій

Види гортензій

Гортензії зазвичай ростуть у вашому саду, і ви можете вибрати залежно від вашого смаку та умов вашого грунту. Основні види гортензій:

 • Макрофіла – гортензія з великими квітками. Їх квіти можуть бути білі, рожеві або сині, залежно від кислотності вашого ґрунту. Підтримуйте кислотність вашого ґрунту, щоб зробити бути ще більш рожевими або синіми. Якщо ви вперше маєте гортензію, додайте добрив для голівки, щоб допомогти вашим гортензіям цвітуть рік за роком.
 • Анабелла – гортензія з великими білими квітками. Вони дуже ефективно виглядають у великолистових греблях та рослинах. Мало того, гортензія Анабелла може створити нові квіти із старих квітів та листя.

Якщо ви хочете мати квіти гортензії протягом усього літа, можна використовувати різні види гортензій у вашому саду:

Вид гортензії Період цвітіння
Макрофіла Травень – вересень
Анабелла Липень – вересень

Різні види гортензій мають різні відомі речовини в своїх квітках та листі:

 • Макрофіла містить речовину, яка може змінювати колір квіток залежно від кислотності ґрунту.
 • Анабелла містить речовину, яка може допомогти зберігати воду у листя та утримувати квітки великими.

Для гортензій краще використовувати суглинок або глинистий ґрунт, так як це допоможе зберегти вологу для рослин. Якщо ваш ґрунт є дуже глинистим, додайте до нього пісок або торф, щоб полегшити його структуру та збільшити дренаж.

Також використовуйте мульчування, щоб допомогти утримувати вологу у грунті та запобігти росту бур’янів навколо вашої гортензії.

Залежно від сорту та умов вашого саду, гортензії можуть досягати від 1 до 3 метрів у висоту. Їх бутони також можуть бути великими та видовженими, але вони можуть призвести до важкості листя гортензії.

Великолиста гортензія

Великолиста гортензія

Великолиста гортензія – один з найпопулярніших видів гортензій, які вирощують у наших садах і садибах. Вона належить до роду Hydrangea та родини Гортензієві. Ця рослина має великі, витончені листки та яскраві квітки різних кольорів.

Великолиста гортензія потребує особливого догляду і уваги. Спочатку слід приділити увагу самому вибору місця для посадки. Гортензія досягає вразливі метри, тому розмір отвору повинен бути не менше 50 сантиметрів. Також важливо враховувати, що великолиста гортензія краще росте в сонячних місцях, але вона може рости і на південних або північних виступах.

Наукове дослідження великолистої гортензії показало, що вона краще росте в кислому ґрунті. Тому перед посадкою рослини слід заздалегідь зробити залежності від кислотності грунту. Для цього можна використовувати спеціальні добрива, які допоможуть стабілізувати рівень кислотності і забезпечити рослині зручний середовище для росту та розвитку.

Після посадки великолиста гортензія має захистити від висушування грунту. Тому необхідно заповнити отвір піском або мулу. Мульчування збереже вологу в ґрунті, що дозволить рослині легше перенести період висушування. Також, трохи мулу прискорює розвиток кореневої системи гортензії.

Великолиста гортензія може гарно процвітати тільки в тому випадку, якщо будуть дотримані основні правила догляду. Перші квітки зазвичай з’являються на рослині влітку, близько кінця літа або на початку осені. Вони часто мають рожеві або білі відтінки і часто ростуть великими суцвіттями, які можуть тривати майже до самої зими.

Якщо ви хочете, щоб ваша великолиста гортензія розквітала щороку, важливо використовувати певні добрива. Зазвичай зробити перший підживлення слід рано навесні. Для цього можна використовувати органічні добрива, такі як компост або перегнилий навоз. Далі, протягом літа, рекомендується додавати мінеральні добрива, які містять основні речовини, необхідні для росту і розвитку гортензій.

Великолиста гортензія може бути використана для створення живої греблі або огорожі за вашим вибором. Вона добре росте у групах, тому її можна висаджувати в декількох екземплярах поруч, створюючи масивну композицію з розкішними квітами. Це допоможе створити прекрасний пейзаж, який буде радувати очі протягом багатьох років.

У великолистої гортензії деревоподібна форма зазвичай має товсті стебла та густе листя. Колір листя може коливатися в залежності від кислотності грунту. Так, в сильно кислому ґрунті вони можуть бути оксамитовими, а в слабо кислому – свіжими і блискучими. І хоча великолиста гортензія росте повільно, вона може досягати висоти до 2 метрів, а іноді й більше.

Великолиста гортензія – це відмінний вибір для вашого саду або садиби. Вона підкреслить його красу і природність, а також допоможе створити атмосферу тепла і комфорту. Ретельний догляд і використання необхідних добрив дадуть змогу вашим гортензіям розквітати і процвітати.

Гортензія деревоподібна

Гортензія деревоподібна – це один із видів гортензій, які часто зустрічаються в наших садах і парках. Вона відома своїми великими квітками та цікавим виглядом.

Гортензії деревоподібні зазвичай досягають висоти до 3 метрів і мають густу крону, що нагадує маленьке дерево. Їх гілки ростуть вгору, створюючи прекрасні великолистові композиції.

Ці гортензії можуть рости на сонці або у півтіні, але вони краще ростуть в тіні чи на північній стороні вашого саду. Вони добре витримують високу вологість та впливи навколишнього середовища.

Гортензії деревоподібні цвітуть приблизно в липні і тривають до кінця літа. Квіти можуть бути білі, блакитні або зелені. Красиві квітки гортензії зазвичай зберігають свою форму, але колір їх може коливатися від рожевого до фіолетового.

Щоб ваші гортензії деревоподібні процвітали кращим чином, вам потрібно допомогти їм створити найбільш сприятливе середовище для росту.

 1. Виберіть добре дренований грунт для посадки гортензії. Вона краще росте у суглинку або глині.
 2. Спробуйте створити мульчу в центрі отвору, який ви зробите для посадки гортензії. Це допоможе утримувати вологу в ґрунті та запобігати засиханню.
 3. Мульчування також може допомогти захистити корені гортензії від холоду взимку та перегрівання влітку.
 4. Зробіть добре зародішення на дні отвору перед посадкою гортензії. Це допоможе кореневі системі росту в нових умовах.
 5. Заповніть отвір ґрунтом так, щоб коріння гортензії було достатньо захищено, і додайте додаткову ґрунтову мулю.
 6. Вижити в гарячу погоду і сухий сезон гортензії деревоподібні можуть, але вони будуть виглядати трохи скромніше. Ви можете додати більше води до грунту біля вашої гортензії, щоб підтримувати вологу.

Пам’ятайте, що гортензія деревоподібна – це вкрай красива рослина, яку ви можете виростити у своєму саду. Дотримуючись кількох простих правил щодо догляду та використання природних речовин, ви зможете створити приголомшливі композиції з цих квіткових рослин.

Гортензія волотиста

Гортензія волотиста, або Hortensia macrophylla, – одна з найбільш відомих і популярних сортів гортензій. Вона володіє чудовими квітами, які можуть бути рожеві, білі або коливатися між цими кольорами.

Зазвичай гортензію волотисту рекомендується висаджувати в період весни або осені, перед тим, як ваш ґрунт стане надто замерзлим або пересушеним. Щоб вона добре росла, переконайтеся, що ви вибрали для неї відкрите місце, що добре освітлюється сонцем. Відступити від сусінїх дерев перша допомогти вашій гортензії волотистій.

Гортензія волотиста потребує вологого грунту, тому перед посадкою заповніть отвір водою. Також можна використовувати мульчування, щоб створити більш трохи вологе середовище навколо вашої рослини. Гортензія волотиста може вмістити до 60 сантиметрів висоти і 90 сантиметрів поперечника, тому будьте готові, що вона може бути дуже великою. Її грунт повинен бути добре дренований, рости у такому, що посадити її у варто. Найбільш відповідним грунтом для гортензії волотистої є суглинок або глинистий субстрат.

Гортензія волотиста добре реагує на використання добрив. Краще вносити добрива весною і влітку, перший раз у місяці з квітня по серпень. Це допоможе рослині оновитися і підготуватися до нових квіток та листя. Якщо ви вперше вирощуєте гортензію волотисту, вам можуть знадобитися деякі поради, як підтримувати її життєздатність. За сприятливих умов гортензія волотиста може процвітати протягом кількох місяців у сезоні, а її квіти будуть прикрасою вашого саду.

Розплід гортензії волотистої можна зробити, зрізавши здорове відбиток стебла з декількох міцних бутонів під рівнем листя і замочити його в моху чи воложному піску. Через декілька тижнів з’явиться друга пара листя, а потім можна посадити нові пагони в природній грунт.

Необхідний догляд за гортензією волотистою включає поливання рослини, особливо в спекотні дні. Регулярно перевіряйте рослину, щоб впевнитися, що вона не висихає. Додаткове поливання може бути дуже ефективно, особливо якщо рослина росте у горщику чи контейнері. Проте, деяке мульчування може допомогти зберегти вологу в ґрунті.

У всіх остальних відношеннях гортензія волотиста може бути дуже дуже неприхильною. Вона добре росте і розквітає, незважаючи на її вимоги до грунту та клімату. Гортензії зазвичай створюють деревоподібні кущі, які ростуть у висоту до 2-3 метрів. Всі види гортензій мають потенціал стати окремими рослинами, які можуть бути використані для створення живого паркану або заднього плану вашого саду.

Основні відомості Догляд
Стандартна висота: 2-3 м Мульчування грунту, розплід, добрива
Стандартна ширина: 2-3 м Поливання, відволочення, відкрите місце освітлення
Квітка: біла, рожева або коливається Регулярний огляд, захист від шкідників
Листя: велике, яскраве Захист від перепалу, підміна грунту

Гортензія волотиста здатна вижити у великій кількості різних умов. Вона вибирається за своїм чудовим цвітом і листям. Ця рослина потребує трохи допомогти, але з правильними умовами вона може стати прикрасою вашого саду.

Гортензія дуболистова

Гортензія дуболистова

Гортензія дуболистова (лат. Hydrangea quercifolia) – це вид гортензії, відомий своїми унікальними дубоподібними листями та гарними квітками. Ця рослина може досягати висоти до 2 метрів і трохи більше своїм розмахом.

Гортензія дуболистова зазвичай розквітає влітку і своїм квітковим розмахом може бути більш розкішною, ніж інші види гортензій. Відомі основні кольори квіток – білі, рожеві та блакитні. Колір квіток залежить від кислотності ґрунту. Можна зробити краще кольору квітів, залежно від ваших переваг, додавши відповідні добрива, змінюючи кислотність ґрунту.

Щоб гортензія дуболистова добре ростла, їй потрібен родючий глинисто-суглинковий ґрунт, хорошою кислотністю. Якщо ваш ґрунт не володіє цими властивостями, потрібно створити сприятливі умови. Додайте компосту, мулу або інших природних добрив до ґрунту, прориваючи отвір приблизно в два рази більше, ніж корінням вашої гортензії. Також можна залежно від родючості ґрунту додати спеціальні добрива для гортензій.

Гортензія дуболистова гарно росте на сонці або в легкій тіні. Забезпечте їй вологість, регулярно поливаючи її, але уникайте переувлажнення. Поливайте рослину один-два рази на тиждень, залежно від погодних умов.

Гортензії дуболистові також потребують мульчування. Покладіть мульчу навколо кореневої зони рослини, щоб зберегти вологу, регулювати температуру та запобігти росту бур’янів. Мульчування має відбуватися на початку сезону, а потім через кілька місяців після цього.

Для того, щоб ваші гортензії дуболистові процвітали найкраще, рекомендується видалити старі, сухі цвітіння в кінці сезону перед зимою або на початку нових природних бутонів у весняний час. Це допоможе рослині зосередити свої сили на формуванні нових пухких бутонів та приготуванні до наступного розквіту.

Бережіть свої гортензії дуболистові, надаючи їм необхідний догляд і умови, і вони будуть радувати вас чудовими квітами і прекрасною зеленню протягом багатьох років.