Перебуваючи зимової пори на замерзлих водоймах: чи то рибалячи, чи то активно відпочиваючи, – потрібно пам’ятати правила поводження на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання: вона ще (або вже) не міцна.
Міцна крига, на відміну від слабшої (білої та жовтуватої), має, зазвичай, синюватий або зеленкуватий відтінок. Тонкий лід, як правило, трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом. Будьте обережні! У цих місцях можна провалитися!
Для того щоб не трапилося нещастя, слід пам’ятати:
– виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см;
– масова пішохідна переправа може бути організована лише за товщу льоду понад 15 см, відстань між людьми, які прямують переправою, повинна бути не менш ніж 5 м;
– під час масового катання на ковзанах лід має бути не тоншим за 25 см. Для своєчасного попередження можливих нещасних випадків на льоду старанно дотримуйтесь наступних правил:
– не катайтесь на ковзанах і санчатах, якщо вам не відома товщина льоду;
– переходьте по льоду тільки у вказаних місцях;
– не підходьте близько до ополонок, проталин;
– не проходьте через ділянки битого, колотого льоду.
Якщо Ви провалилися під лід – миттєво розставте руки в сторони для того, щоб утримати себе на поверхні. Потім голосно кличте на допомогу, намагайтеся упертися ногами в дрібки льоду позаду і самостійно вибратися з небезпечного місця.
Надаючи допомогу постраждалому:
– наближайтесь до місця пролому льоду поповзом, подайте постраждалому жердину, дошку, мотузку, пояс і обережно тягніть його до берега;
– використовуйте будь-які предмети, що мають додаткову плавучість;
– після вилучення постраждалого із води перенесіть його як можна скоріше в тепле місце, переодягніть в сухий одяг, дайте гарячого чаю, викличте швидку допомогу.
Будьте обережними, не ризикуйте своїм життям! У разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку за номером «101».
Джерело: Лозівська міська рада