Як зробити 3D підлогу своїми руками: технологія та поради

3д підлога своїми руками технологія

3д підлога – це оригінальний та стильний спосіб оформлення підлоги у приміщенні. Її виготовляють за допомогою спеціальних сумішей, які наносяться на підлогу та утворюють рельєфний малюнок або об’ємну композицію. Даний вид підлоги дозволяє створити унікальний інтер’єр та підкреслити стиль приміщення.

Для виготовлення 3д підлоги потрібні певні матеріали і інструменти. Зокрема, необхідно мати наливну суміш для підлоги, спеціальний валик для нанесення матеріалу, а також базовий матеріал (тканину або банерну тканину), на який буде наноситися малюнок. Попередньо слід підготувати основу підлоги і виконати рівномірне полірування поверхні.

Процес виготовлення 3д підлоги є досить складним і вимагає певних навичок. Перш за все, потрібно ретельно підготувати базовий матеріал, використовуючи спеціальний полімерний матеріал. Далі, малюнок або об’ємна композиція наносяться на базовий матеріал, а потім весь матеріал зливається однорідно на підлогу. Після затвердіння наливної суміші можна використовувати підлогу.

Після завершення процесу виготовлення 3д підлоги слід пам’ятати про деякі особливості експлуатації. Нанесений малюнок відповідно до технології буде витримувати будь-які нерівності та вибоїни. Однак, слід уникати падіння важких предметів на підлогу, поки вона повністю не затверділа (це може зайняти до 24 годин). Також слід уникати постійного воздушно-температурного змінного режиму, щоб уникнути появи тріщин і зсілання матеріалу.

3д підлога своїми руками – необхідні матеріали

3д підлога своїми руками - необхідні матеріали

Якщо ви плануєте створити 3д підлогу своїми руками, то вам знадобляться певні матеріали для цього процесу. У цій статті ми розкажемо вам про необхідні матеріали та особливості їх використання.

 • Валик – потрібний для нанесення наливної суміші. Ви можете використовувати будь-який валик зручної вам форми та розміру.
 • На сьогоднішній день існує безліч різних матеріалів, які можуть бути використані для створення 3д підлоги. Однак, найчастіше використовується полімерний матеріал, який має велику міцність та зносостійкість.
 • Для нанесення наливної суміші на підлогу, ви повинні попередньо підготувати основу. Це означає, що необхідно видалити будь-які нерівності та стару підлогу.
 • Наливна підлога наноситься на підготовлену поверхню. Вона має рідкісну консистенцію і розливається по підлозі. Для цього процесу ви можете використовувати будь-які матеріали, які виберете, в залежності від вашого малюнка.
 • Однак, слід зазначити, що для створення 3д ефекту досить важливо правильно вибрати матеріал для наливної підлоги. Найчастіше використовують полімерні матеріали і спеціальні фарби для підлоги.
 • Важливо також знати, що слід наносити матеріал враховуючи основні вимоги. Наливна підлога не повинна бути занадто товстою (зазвичай товщиною до 5 міліметрів), але водночас повинна бути міцною та стійкою.
 • Після нанесення наливної суміші, весь процес займе близько доби. За цей час матеріал буде затверджуватися і набирати своїх властивостей.
 • Однак, слід пам’ятати, що деякі матеріали можуть мати власний час сушіння. Тому, якщо ви плануєте використовувати конкретний матеріал, слід про це попередньо дізнатися.

Наливна 3д підлога технологія нанесення

Наливна 3д підлога технологія нанесення

Для створення наливної 3д підлоги досить скористатися спеціальними сумішами. Процес нанесення складається з кількох етапів.

Спочатку необхідно підготувати основу підлоги, видалити всі нерівності, засухи та пошкодження. Потім слід нанести базовий матеріал, який буде слугувати основою для наливної підлоги. Для цього можна використовувати спеціальні тканини або банерний матеріал.

Далі на основу наноситься сам малюнок. Для цього використовуються спеціальні фарби, які дозволяють створити різні ефекти і зображення. Ці фарби потім будуть покриті полімерним матеріалом, який забезпечить міцність та стійкість підлоги.

Даний процес триває кілька діб. Після нанесення малюнку і застосування полімерного матеріалу на підлогу слід дати йому час для висихання, цей процес займе близько 2-3 доби. Після цього можна починати використовувати наливну 3д підлогу своїми руками.

Однак слід пам’ятати, що нанесення наливної підлоги є складним процесом. Його варто довіряти фахівцям, які володіють необхідними знаннями та досвідом. Безграмотне виконання робіт може призвести до появи нерівностей, тріщин та інших дефектів, які будуть важко виправити після наливної 3д підлоги.

Також варто зазначити, що весь процес нанесення наливної 3д підлоги потребує великої уваги до деталей. Необхідно правильно розрахувати кількість матеріалу, вес усіх складових і використовувати рекомендовані технології. Якщо ж плануєте робити все самостійно, перед початком ремонту вивчіть теорію та проконсультуйтеся з фахівцем.

 1. Для створення наливної 3д підлоги необхідно:
  1. Підготувати основу підлоги.
  2. Нанести базовий матеріал.
  3. Нанести малюнок.
  4. Покрити підлогу полімерним матеріалом.
  5. Дати час для висихання.
 2. Рекомендації для власноручного нанесення наливної 3д підлоги:
  • Дослідити тему та вивчити технологію.
  • Попросити консультацію у фахівця.
  • Ретельно розрахувати кількість матеріалу.
  • Дотримуватися всіх рекомендованих кроків.

3д підлога своїми руками нанесення захисного шару

3д підлога своїми руками нанесення захисного шару

Нанесення захисного шару на 3д підлогу своїми руками є важливим кроком у процесі створення цього унікального покриття для підлоги. Захисний шар забезпечує стійкість і тривалість експлуатації підлоги і додає додатковий захист від механічних пошкоджень.

Для нанесення захисного шару на 3д підлогу потрібно використовувати спеціальні суміші, які створюють стійкий та міцний матеріал. Найпоширенішою сумішшю для нанесення захисного шару є наливна поліуретанова суміш.

Перед початком процесу нанесення захисного шару, необхідно підготувати підлогу. Це включає в себе очищення основи від банерної та тканини, а також видалення всіх нерівностей і пошкоджень.

Далі слід підготувати матеріал, який буде використовувати як захисний шар. Цей матеріал можна придбати в будь-якому магазині будівельних матеріалів і складається з основи та спеціальних добавок. Потім слід додати до матеріалу кілограм захисного матеріалу на 1 міліметр товщини підлоги, щоб отримати потрібну кількість матеріалу для заповнення всієї площі підлоги.

Якщо на підлозі є нерівності, їх потрібно виправити перед нанесенням захисного шару. Для цього слід використовувати валик або лопату для рівномірного розподілу матеріалу на уразливі ділянки, і потім розподілити матеріал по всій площі підлоги. Нерівності слід виправляти протягом доби, поки матеріал не застигне.

Весь процес нанесення захисного шару на 3д підлогу своїми руками можна розділити на кілька етапів:

 1. Підготування підлоги. Видалення банерної та тканини, рівномірна обробка поверхні.
 2. Підготування матеріалу. Приготування суміші за допомогою спеціальних добавок.
 3. Нанесення матеріалу. Рівномірне розподілення захисного матеріалу на поверхню підлоги.
 4. Виправлення нерівностей. Розгладження матеріалу на пошкоджених ділянках.
 5. Очікування висихання. До повного висихання матеріалу необхідно чекати певний час.

Після того, як захисний шар буде нанесений і повністю висохне, на 3д підлозі можна виконати малюнок або нанести будь-який декоративний елемент. Захисний шар забезпечує міцність і стійкість малюнку, а також додає додатковий блиск та приємну фактуру підлозі.

Отже, нанесення захисного шару на 3д підлогу своїми руками – важлива процедура, яка забезпечує якість і тривалість покриття. Важливо правильно підготувати підлогу, обрати потрібний матеріал і ретельно нанести його на поверхню. Після цього можна насолоджуватися красою та практичністю 3д підлоги у своєму інтер’єрі.