Верховна Рада України через два роки після затвердження в першому читанні прийняла в цілому закон №4135 «Про засади державної антикорупційної політики».
За законопроект проголосували 310 депутатів. В законі прописано головні принципи змін системи для уникнення корупційних складових:
- оптимізація функцій державних органів та усунення дублювання;
- цифрова трансформація реалізації повноважень органів державної влади й місцевого самоврядування та повне відкриття даних;
- зручні та законні сервіси;
- невідворотність відповідальності за корупційні правопорушення та суспільна нетерпимість до корупції;утвердження культури доброчесності та повага до верховенства права.
Відповідно до ухваленого закону, при Національному агентстві щодо запобігання корупції (НАЗК) буде створено робочу групу з питань антикорупційної політики (координаційну робочу консультативно-дорадчу групу) як орган, співголовами якої є голова НАЗК та Міністр Кабінету Міністрів України. Персональний склад групи затверджується урядом, зокрема, за згодою до неї можуть входити і народні депутати.
Основними її завданнями є «сприяння координації дій органів державної влади щодо реалізації Антикорупційної стратегії та виконання заходів державної антикорупційної програми». Верховна Рада щороку не пізніше 1 червня має проводити парламентські слухання з питань реалізації Антикорупційної стратегії.
Водночас НАЗК зобов’язується розробляти новий проект Антикорупційної стратегії не пізніше 1 серпня того року, в якому завершується дія попередньої.
Крім того, Нацагентство має щороку до 1 квітня поінформувати Кабмін про результати виконання заходів державної антикорупційної програми щодо виконання Антикорупційної стратегії.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter