Пентагон повідомив про підготовку Росією провокації для вторгнення в Україну

Розвідка США розсекретила план можливого вторгнення Росії в Україну

Американська розвідка має докази того, що Росія розробила план вторгнення в Україну, яке може початися із провокації. Її РФ використає як привід для початку бойових дій, звинувативши Україну в теракті. Про це пише The Washington Post та New York Times з посиланням на джерела, знайомі з матеріалами розвідки. Повідомлення газет про підготовку Росією провокації підтвердив також речник Пентагону Джон Кірбі.

За інформацією співрозмовників газет, можлива операція включатиме трансляцію зображень жертв серед цивільного населення на сході України – і, можливо, за кордоном у Росії – для широкої аудиторії, щоб обґрунтувати привід для вторгнення в Україну.

«У контексті цієї фейкової атаки, ми вважаємо, Росія могла створити постановочне пропагандистське відео, яке могло включати кадри з трупами, а також акторами, які б зображали скорботних людей, так само кадри знищених населених пунктів і військової техніки», – уточнив представник Пентагону. Він додав, що для того, щоб відео було більш достовірним, у ньому має бути представлено озброєння, яке використовує українська армія, зокрема техніку західного виробництва.

«Ми були свідками подібних операцій з боку Росії в минулому, тому важливо, щоб ми їх оприлюднили», – зазначив Кірбі.

За словами одного американського чиновника, який побажав залишитися анонімним, поки неясно, чи будуть ці втрати реальними чи фейковими.

Джерела американської преси зазначають, що план провокації схвалено на високому рівні в Москві. Спецслужби Росії планують організувати теракт на Донбасі або в самій РФ, приписавши напад українським силам. План провокації, за даними розвідки, на завершальному етапі.

The Washington Post уточнює, що цей план пов’язаний із раніше розкритими опрацюваннями Росії, такими як привести до влади екс-нардепа Євгенія Мураєва та використати хімзброю на Донбасі, але може здійснюватися російськими диверсантами окремо.

New York Times пише, що провокація і відео має на меті «звинуватити Україну в геноциді російськомовного населення». «Хвиля обурення, викликана записом, виправдає напад Росії або прохання лідерів сепаратистських республік на сході України про російське втручання», – пояснює видання, фактично повторюючи слова речника Пентагону.

Очікується, що деталі вже сьогодні, 3 лютого, повідомить адміністрація Джо Байдена.

The Washington Post взагалі не розкриває жодних деталей. Про підготовку провокації для створення приводу вже місяць пишуть ЗМІ.

Зауважимо, що раніше видання The Guardian, посилаючись на джерела, повідомляло, що Росія вже розмістила на території України диверсантів для спецоперації, яка може стати приводом для військового вторгнення.

Що відомо про війська РФ біля кордонів з Україною

Біля кордонів України залишаються понад 120 тис. російських військових. Зокрема, Росія стягує військову авіацію. В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в лютому 2022 року.

Американські розвідники вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.

Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».

США неодноразово публічно відповідали на вимоги РФ. Білий дім був згоден вести перемовини щодо озброєння, скорочення кількості ракет тощо. Натомість відкидались усі вимоги щодо зміни складу НАТО, в тому числі головна – неприйняття України до Альянсу.

У Росії після того, як переговори з представниками США і НАТО в Женеві не прийшли до якогось підсумку, очікували письмових відповідей на російські пропозиції з безпеки. За інформацією The Washington Post, офіційні особи США попросили своїх російських колег зберегти документ у секреті.

26 січня посол США в Москві Джон Салліван передав письмову відповідь на російські пропозиції щодо гарантій безпеки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter