НБУ дозволив проводити міжбанківські платежі у вихідні та святкові дні

Національний банк України (НБУ) в суботу, 1 квітня, запустив четверту версію своєї Системи електронних платежів СЕП-4. Завдяки їй, в Україні скасовано поняття «банківський день», а міжбанківські перекази (з рахунку на рахунок) здійснюються цілодобово і без вихідних.

Як повідомила прес-служба НБУ, відтепер система функціонує на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та доступна для проведення міжбанківських платежів 24 години на добу 7 днів на тиждень. Там зазначили, що подібні зміни відбуваються «раз на покоління».

Таким чином, після запровадження СЕП-4, в Україні скасовано поняття «банківський день», а це означає, що міжбанківські перекази можуть бути отримані навіть у вихідні чи святкові дні, або у вечірній чи нічний час. Для порівняння, попередня версія СЕП надсилала банківські платежі, здійснені ввечері, на ранок наступного дня, а у вихідні – в перший робочий день. Про це, зокрема, свідчать порівняльні характеристики СЕП-3 і СЕП-4.

«Поняття “банківський день” в СЕП-4 скасовано. СЕП-4 завжди працює з датою поточного календарного дня. Відповідно відображення платежу в балансі

учасника-відправника, ЦОСЕП і учасникаотримувача здійснюється датою зазначеного календарного дня (тобто кожний вихідний /
святковий день розглядається як окремий календарний день, за який формується окремий баланс)
», – сказано в документі.

У ньому пояснюється, що якщо раніше були два способи обміну даними між банками – файловий та онлайновий, то тепер такий спосіб є лише один і він не розділяється на окремі режими.

Також СЕП-4 запроваджує обов’язкові та необов’язкові реквізити. Як свідчать порівняльні характеристики, тепер необов’язкові реквізити можна не заповнювати взагалі.

Система електронних платежів Національного банку (СЕП) – державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківських розрахунків через рахунки, відкриті в Національному банку. Учасниками СЕП станом на 1 квітня 2023 року є 65 банків, Державна казначейська служба України, Національний депозитарій України та Національний банк України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter