Голову Верховного суду викрили на хабарі у 3 млн доларів

Посаду голови Верховного суду Князєв обіймає з 2021 року

Національне антикорупційне агентство викрило на отриманні хабаря на приблизно 3 млн доларів, або ж 110 млн грн, голову Верховного суду Всеволода Князєва. В НАБУ повідомили, що кошти суддя отримав за позитивні рішення суду щодо олігарха та мільярдера Костянтина Жеваго, написало ZN у понеділок, 15 травня, з посиланням на власні джерела.

Велика Палата Верховного суду розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo, який належить Жеваго. Рішення, яке виніс суд, залишило акції комбінату пов’язаним з олігархом компаніями та скасувало недійсність договорів купівлі-продажу, укладених 20 років тому.

Суддю Всеволода Князєва затримали. НАБУ продовжує проводити обшуки у суддів ВС.

«За інформацією джерел, на тлі затримання Князєва обшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, які слухали зазначену справу. Вища рада правосуддя має їх відсторонити. Водночас Князєв уже близько півтора року не має заступника, тому його затримання означатиме “обезголовлення” органу», – повідомило ZN.

За даними САП, деталі щодо викриття корупційної схеми оприлюднять згодом. Тривають слідчі дії.

Нагадаємо, Всеволод Князєв обійняв посаду голови Верховного суду у жовтні 2021 року. Його обрали на пленумі ВС України таємним голосуванням. За Князєва проголосувало 98 з 168 суддів

Новина доповнюється…

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter