Виробник «Байрактарів» інвестує 100 млн доларів у три проекти в Україні

Турецька компанія Baykar, яка виробляє бойові безпілотники Bayraktar TB2, інвестує 100 мільйонів доларів у три проекти в Україні. Один з них – це будівництво заводу з виробництва безпілотників, яке буде завершено за півтора року.
Про це заявив генеральний директор Baykar Халюк Байрактар на Форумі оборонних індустрій у суботу, 30 вересня, в Києві.

«У нас в Україні три основні інвестиції. Одна з них – завод. Потім у нас є сервісний центр, а також головний офіс тут… Це інвестиція, яка становить близько 100 мільйонів доларів, і процес уже пішов. Будівництво вже розпочато. На його завершення знадобиться близько 1,5 року. Ми плануємо, щоб тут працювало мінімум 300 людей. Співпраця триває», – сказав Байрактар, якого процитував «Укрінформ».

Він також наголосив, що це виробництво буде самодостатнім, екологічним та взаємовигідним, оскільки Україна має унікальні технології з виробництва двигунів, а турецька сторона – безпілотники, на яких встановлюють ці двигуни.

«Перед нами стоять також деякі виклики. Це ланцюжок постачання, пошук і розвиток людського капіталу через вплив війни та нормативне середовище, особливо ті правила, які підтримуватимуть ці інвестиції», – зауважив керівник турецької компанії.

За його словами, нинішня війна стала війною безпілотних літальних апаратів, і Україна має в ній деяку перевагу, зокрема завдяки використанню різних типів апаратів, хоч це і складно реалізувати. Особливо важливим за таких умов є зворотний звʼязок у використанні технологій від військових. Саме тому «байрактари», які застосовуються в Україні, були обладнані низкою унікальних систем.

Гендиректор Baykar наголосив на підтримці України.

«Ми тут не для того, щоб максимізувати наші доходи чи прибутки. Ми тут, щоб максимально підтримати вас. Ми поважаємо вашу боротьбу за свободу і незалежність, за збереження вашого суверенітету», – сказав Байрактар.

Він наголосив на тому, що всі пожертви як від компанії Baykar, так і з України, Польщі були використані, зокрема, на придбання радарних систем, які вже виявили тисячі цілей та принесли вагомий результат на полі бою. «Загальний обсяг цих пожертв склав 106 мільйонів доларів», – зауважив Байрактар.

Він додав, що компанія Baykar реалізувала й низку гуманітарних ініціатив, зокрема відправляла гуманітарні вантажі, організувала табір для українських дітей.

Нагадаємо, перший міжнародний форум оборонних індустрій зібрав у Києві представників 252 збройових компаній із 30 країн. Президент Володимир Зеленський вже пообіцяв спеціальний економічний режим для збройових компаній, які працюватимуть з Україною та в Україні. Крім того, він оголосив про створення Оборонного альянсу, до якого вже долучилися 38 компаній із виробництва зброї.