Міністерство культури та інформаційної політики чотири місяці тому запустило англомовний сайт The Gaze, щоб знайомити західну аудиторію з «феноменом країн нової Європи та України». За цей час уряд витратив на The Gaze понад 60 млн грн, однак сайт не має популярності за кордоном, на відміну від інших англомовних українських ЗМІ.
Про це йдеться в розслідуванні NGL.media.
Як з’ясували журналісти, на розробку і технічний супровід платформи The Gaze пішло 11,6 млн грн, решту грошей витратили на створення контенту. Вартість підписаних договорів на виробництво відео – 35 млн грн, а текстових новин і статей – 11 млн грн.
The Gaze розміщує на сайті і на YouTube сім програм. Ось деякі з них:
Найдорожчим виявилося кулінарне шоу – виготовлення одного випуску цієї програми коштує 261 тисячу грн. У середньому один випуск збирає на YouTube 900 переглядів. Загалом на YouTube-каналі медіа зараз 6,55 тис. підписників.
Кошторисна вартість створення однієї новини становить 4000 грн, а статті – 8500 грн. Це висока ціна для українського ринку, де платять від 250 грн за одну тисячу знаків за простий текст, наводять дані журналісти NGL.media. Увесь контент для медіа The Gaze створюють приватні підрядники, послуги яких оплачує державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» з бюджету Міністерства культури. Значна частина новин на сайті The Gaze це переписування новин із міжнародних сайтів, таких як Bloomberg, Reuters тощо.
«Підрядники, згідно з укладеними договорами, мали б створювати тексти для “просування українських наративів, позиціювання українців та України як частини Європи”. Втім, принаймні кожна друга публікація The Gaze навіть опосередковано не стосується України», – наголосили журналісти й зазначили, що серед статей Україна згадується лише в політиці та економіці.
Загалом сайт The Gaze поки не тішиться великою популярністю. За чотири місяці сайт має трохи близько 65 тис. візитів. Для порівняння – англомовна версія «Укрінформу», яка також фінансується з державного бюджету, за той же період зібрала близько 8,8 млн візитів. Натомість приватний The Kyiv Independent отримав за цей час понад 18 млн візитів.