Росіяни бояться наступу ЗСУ на Крим і готуються до оборони на лівому березі Дніпра

Сили оборони України продовжують ведення наступальних операцій на кількох напрямків. Російські війська активно облаштовують передові позиції, мінують та будують інженерні укріплення на лівому березі Дніпра, побоюючись розвитку українських наступальних дій на Крим. Про це йдеться в новому зведенні аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Як повідомляється, російські добровольчі батальйони «Шторм Осетія» і «Аланія» заявили про «серйозне просування» військ РФ на Куп’янському напрямку, але не надали жодних підтверджень цьому. Натомість Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Синьківки, Іванівки та Кислівки. Також українські війська відбили російські напади поблизу Макіївки, на південний захід від Кремінної та в районі Серебрянського лісу.

З посиланням на російського «воєнкора» аналітики стверджують, що війська РФ атакували Серебрянку з напрямку Кузьмине, намагаючись прорвати українську оборону та вийти до річки Сіверський Донець. Російські сили атакували поблизу Торського, намагаючись перекрити український шлях постачання через річку Оскіл.

За даними аналітиків, новосформована 25-ї загальновійськова армія РФ стикається з проблемами організації, які сповільнюють її наступальні операції на лінії Сватове-Кремінна. Підрозділи 25-ї армії ведуть «повзучий наступ» через відсутність у них бойового досвіду та організаційні помилки, які впливають на їх здатність виконувати накази зверху.

У Генштабі ЗСУ повідомили, що українські війська продовжили штурмові дії на південь від Бахмута, а російські «воєнкори» стверджували, що бої тривають поблизу Оріхово-Василівки і вздовж лінії Кліщіївка-Андріївка-Курдюмівка.

Геолокаційні кадри, опубліковані 13 жовтня, показують, що російські війська ймовірно досягли обмежених успіхів на південний захід від Залізнянського. Російські джерела стверджували, що війська РФ наступають із Водяного та Опитного, а також у невизначених районах поблизу Авдіївки.

Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Авдіївки, Тоненького, Сіверного, Ласточкиного, Первомайського, Кераміка, Нетайлового та Невельського.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що росіяни кинули на штурм Авдіївки приблизно 10 тис. солдатів. Окупанти обстрілюють місто вдень і вночі, через це з-під завалів не можуть дістати людей.