Під заборону може потрапити УПЦ МП та інші релігійні організації, пов’язані з країною-агресором
Депутати Верховної ради України проголосували у першому читанні за заборону релігійних установ та організацій, пов’язаних із Росією. Зокрема, йдеться про Українську православну церкву Московського патріархату, повідомив у четвер, 19 жовтня, депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк.
Урядовий законопроект №8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» передбачає унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, управління яких знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України. Зокрема, йдеться про Росію, яка веде повномасштабну війну проти України, проте досі має українську філію РПЦ.
«Зазначене рішення Ради національної безпеки і оборони України прийнято за результатами розгляду діяльності релігійних організацій на території України в умовах військової агресії Російської Федерації проти України, з метою забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
За даними Ярослава Железняка, за заборону російських релігійних організацій проголосувало 267 народних депутатів. Серед них:
- «Слуга народу» – 175;
- «Європейська солідарність» – 26;
- «Батьківщина» – 17;
- «Платформа за життя та мир» – 1;
- «За майбутнє» – 8;
- «Голос» – 18;
- «Довіра» – 12;
- «Відновлення України» – 0.
Нардепка від «ЄС» та активістка Вікторія Сюмар повідомила, що на захист УПЦ МП перед голосуванням виступив колишній очільник забороненої ОПЗЖ Юрій Бойко. Крім того, заборону релігійних організацій, пов’язаних з РФ, не підтримали нардеп Євгеній Шевченко та колишній партієць «Слуги народу» Артем Дмитрук.
Зазначимо, 11 депутатів з колишньої ОПЗЖ «Платформа за життя та мир» проголосували проти заборони УПЦ МП. Також троє депутатів партії «Відновлення України» не підтримали законопроект. Утрималися всього два нардепи: один зі «Слуги народу» та один з «Відновлення України».