Радіодиктант національної єдності-2024: оголосили час проведення

Радіодиктант національної єдності, присвячений до Дня української писемності та мови, відбудеться 25 жовтня об 11:00 за київським часом.

Про це повідомляє Суспільне мовлення.

Радіодиктант транслюватиметься на хвилях “Українського радіо” та радіо “Культура”, а також в ефірі телеканалу “Суспільне Культура”. Усі охочі також можуть прослухати диктант онлайн, зокрема на YouTube-каналі “Українського радіо” та Facebook-сторінках Суспільного.

Цьогоріч текст диктанту підготувала письменниця Оксана Забужко, а називатиметься він “Магія голосу”. На написання цього тексту авторка витратила три тижні. Читати диктант буде поет і військовий Павло Вишебаба.

Радіодиктант національної єдності має на меті об’єднати українців у різних куточках світу: вдома, за кордоном або на тимчасово окупованих територіях. Організатори підкреслюють, що головною метою є єднання навколо мови, а не перевірка грамотності.

Як долучитися до Радіодиктанту

Щоб написати Радіодиктант національної єдності – 2024, слід 25 жовтня об 11:00 увімкнути зручний майданчик трансляції. Учасники можуть слухати диктант на радіо, переглядати ефір на телебаченні або ж долучитися онлайн через ютуб чи фейсбук.

Як надіслати результати

28 жовтня на сайтах “Українського радіо” та “Суспільне Культура” буде опубліковано текст диктанту, і кожен охочий зможе перевірити свій результат. Якщо ж ви бажаєте, щоб ваш текст перевірили фахівці, його можна надіслати:

паперовим листом на адресу: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26 (штемпель повинен мати дату не пізніше 27 жовтня);
електронним листом зі сканованим або сфотографованим текстом на адресу: [email protected] (до 11:00 28 жовтня).
Організатори також запрошують учасників публікувати фото або відео процесу написання Радіодиктанту у соціальних мережах з гештегами #пишеморазом та #радіодиктант2024.

Нагадаємо, що Радіодиктант національної єдності, заснований у 2000 році, став щорічною подією, яка об’єднує тисячі українців по всьому світу навколо української мови та культури. Минулого року до акції долучилися понад пів мільйона людей.


300

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *