Хто і як може виїхати за кордон під час воєнного стану в Україні

Хто і як може виїхати за кордон під час воєнного стану в Україні

Чи дає виключення з військового обліку право вільно перетинати кордон під час воєнного стану? Це питання хвилює багатьох українців. Розбираємося, які категорії громадян можуть виїхати, які документи для цього потрібні та які існують обмеження

Про це йдеться в матеріалі NV.

Кого можуть виключити з військового обліку

Виключенню з військового обліку підлягають громадяни України, які:

призвані чи прийняті на військову службу;
проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
досягли граничного віку перебування в запасі;
припинили громадянство України;
були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими.

Отже, виключення з військового обліку є свідченням того, що особа більше не належить до категорії резервіст або військовослужбовець строкової служби. У деяких випадках військослужбовців строкової служби та призовників знімають з військового обліку. Це можливо за умови, що через певні істотні особи не можуть бути призвані на військову службу.

Чи можна виїхати за кордон після виключення з обліку

Особи, виключені з військового обліку, можуть перетинати кордон без обмежень, оскільки вони більше не є військовозобов’язаними, не підлягають призову і їх не стосуються обмеження. Однак для цього необхідно мати відповідні документи, які підтверджують виключення з обліку.

При перетині кордону виключеним з військового обліку українцям потрібно пред’явити:

закордонний паспорт;
військовий квиток та витяг Резерв+ із відміткою про виключення з військового обліку;
висновок ВЛК (якщо виключення з обліку відбулося за станом здоров’я).

Отже, під час воєнного стану особи, звільнені з військового обліку, мають право безперешкодно перетинати державний кордон. Головною умовою є наявність документального підтвердження та відповідної відмітки в облікових документах.

Крім того, з військового обліку виключаються особи, які не пройшли військовий призов у ​​зв’язку з досягненням граничного віку для мобілізації — 60 років.

Штрафи за порушення норм мобілізації

Під час дії воєнного стану порушення правил військового обліку карається штрафом від 17 000 до 25 500 гривень.

За ухилення від військового обліку, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу від 5 100 до 8 500 гривень для громадян та від 17 000 до 25 500 гривень для посадових осіб органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань.

Повторне порушення протягом року карається штрафом від 17 000 до 25 500 гривень для громадян та від 34 000 до 51 000 гривень для посадових осіб органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань.

Адміністративні стягнення за порушення законодавства про військовий облік, мобілізацію та мобілізаційну підготовку під час воєнного стану можуть бути накладені протягом трьох місяців після їх виявлення, але не пізніше одного року після їх вчинення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *