Виготовлення стелі з вагонки своїми руками: посібник для самостійних майстрів

Стеля з вагонки своїми руками

Стеля з вагонки – це чудовий спосіб зробити свою оселю затишною та додати їй унікальний стиль. Вона стане настоящим дорогоцінним каменем вашого інтер’єру. Монтаж стелі з вагонки нескладний, і ви зможете зробити це самостійно.

Спочатку знадобиться трохи панелей вагонки, які можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Потім потрібно зробити каркас стелі. Для цього можна використати дерев’яні рейки. Їх треба правильно закріпити на стіні та потолку, так щоб отримати потрібну структуру.

Після цього можна приступати до монтажу вагонки. Для цього слід докупити кілька панелей цього матеріалу. Варіантів дизайну і кольорів вагонки – безліч, тому краще обрати той, який найбільше вам подобається. Після придбання вагонки потрібно провести обробку її поверхні для захисту від вологи та можливих шкідливих впливів.

Вагонка – дуже практичний та естетичний матеріал. Вона служить тривалий час завдяки своїм властивостям і зовнішньому вигляду. Завдяки зручності обробки та монтажу, стеля з вагонки здатна зробити будь-який приміщення затишним та стильним.

В процесі монтажу вагонкою рекомендується спочатку обробити рейки каркаса, а потім вже монтувати панелі на нього. Таким чином, ви попереджуєте можливі пошкодження вагонки під час монтажу. Найкраще відправитися до будівельного магазину зі зразком цього матеріалу, щоб підібрати найкращу комбінацію кольорів та фактуру. Пам’ятайте, що стеля з вагонки – це не тільки практичний, але й красивий елемент декору вашого будинку або квартири.

Особливості роботи з вагонкою

Особливості роботи з вагонкою

При роботі з вагонкою є кілька особливостей, які варто враховувати.

 1. Обробка матеріалів: перед початком робіт з вагонкою краще докупити всі необхідні матеріали. Зазвичай це дерев’яні рейки для каркаса, вагонка, скоби, саморізи тощо. Добре зарезервувати трохи більше матеріалу, ніж потрібно, на всякий випадок.
 2. Монтаж каркаса: перед установкою вагонки необхідно підготувати каркас. Зазвичай використовуються дерев’яні рейки, які кріпляться до стелі чи стін за допомогою скоб або саморізів. Добре перевірити, чи все стійко і надійно.
 3. Початок укладання вагонки: після монтажу каркаса можна приступити до укладання вагонки. Найкраще починати роботу з нижньої частини стелі чи стіни, і поступово підніматися вгору. Таким чином, необхідно буде трохи здвинути меблі, щоб дістатися до нижніх рядів стельової вагонки.
 4. Обробка вагонки: вагонка може бути дуже гладкою або з грубою текстурою. В залежності від цього можна вибрати метод обробки. Якщо вагонка дуже гладка, можна використати лише шліфовку і подальше покриття лаком чи фарбою. У випадку, якщо вагонка має текстуру, можна використовувати стусило чи фрезу для надання додаткових елементів декору.

Завдяки особливостям вагонки можна створити неповторний інтер’єр. Цей матеріал може використовуватися як для стін, так і для стелі. Часто вагонка служить не тільки для надання краси, але і для підвищення звукоізоляції в кімнаті. Вагонка є довговічним матеріалом, тому після монтажу вона буде служити на протязі тривалого часу.

Робота з вагонкою потребує певних знань і навичок, тому варто ретельно підготуватися до цього процесу. Вибір правильних матеріалів, монтаж каркаса, правильна обробка вагонки – усе це впливає на остаточний результат.

Види вагонки

Види вагонки

Стеля з вагонки є доволі популярним варіантом оздоблення приміщень. Вона може зробити інтер’єр затишним і стильним, а також служити відмінною звукоізоляцією. Вагонка може бути виготовлена з різних матеріалів, але краще за все вона дивиться з дерева. Такий матеріал є екологічно чистим і має приємний запах.

В залежності від обробки каркаса або панелі можуть бути вткані або профільовані. За допомогою вагонки можна зробити різну текстуру стіною. Так, наприклад, в настінних варіантах можна застосовувати дерев’яні вагонки з різним типом обробки: натерті, шліфовані, гладкі. Вагонка може бути пофарбована, як це робили у давнину, або відступлювати від традиції і створювати маскувальну стіну з вагонки, прикриваючи її шпаклюванням і фарбуванням.

Одним з найпопулярніших варіантів роботи з вагонкою є монтажу стеля з вагонки. Для цього спочатку потрібно змонтовувати монтажний каркас. Каркас може бути виготовлений з металу або дерева. Після цього трохи змінюється процес монтажу стелі. В цьому випадку замість рейок використовуються дерев’яні рейки. Використовуючи кілька декоративних рейок, можна зробити цікавий декор фасаду.

При встановленні стелі з вагонки потрібно знати, яку вагонку вам будуть докупити вперед. У вас може бути кілька видів матеріалів для цього. Тому найкраще знати, в якому випадку вам краще вибрати той або інший матеріал.

Цей матеріал можна використовувати не тільки для обшивки стін, але і для створення невеликих елементів декору. Завдяки йому можна додати ексклюзивності і виразності інтер’єру.

Монтаж стелі з вагонки

Монтаж стелі з вагонки

Стеля з вагонки – це гарний інтер’єрний рішення для будь-якого приміщення. Вона може бути оброблена натуральними або штучними матеріалами з різноманітними типами обробки. Монтаж такої стелі здійснюється за допомогою спеціальних рейок.

Перш за все, необхідно зробити каркас для монтування вагонки. Для цього можна використовувати дерев’яні рейки або металеві профілі. Рейки кріпляться до стіною або стелями і служать опорою для вагонки.

Після того, як каркас готовий, можна приступити до монтажу панелей. Найкраще, якщо вагонка має вигляд дерев’яних панелей, це надасть стелі естетичного вигляду. В інакшому випадку, варто докупити матеріали з бажаною обробкою.

При початку монтажу вагонки слід розділити на кілька частин. Таким чином, у разі потреби можна буде замінити певну ділянку стелі без розбирання всього конструктиву. Для цього необхідно звернути увагу на кріплення кінців панелей – вони можуть бути приклеєні або зігнуті.

Після того, як всі панелі закріплені на каркасі, слід виправити нерівності і зайнятися завершальними роботами. Для цього можна використовувати потім декоративні елементи: молдинги, кістки і т.д.

Стеля з вагонки може бути запроектована і змонтована за довільний час і на будь-який бюджет. До переваг цього варіанту входить простота в установці, можливість використання різних матеріалів і низька вартість.

Монтаж стелі з пластикової вагонки

Для зроблення стелі з пластикової вагонки своїми руками, спочатку потрібно підготувати всі необхідні матеріали та інструменти. Зокрема, це будуть:

 • Пластикові вагонки;
 • Дерев’яні рейки;
 • Винтові дюбелі;
 • Шурупи;
 • Свердла;
 • Пилка;
 • Гвинти.

Після підготовки всіх матеріалів та інструментів можна починати монтаж стелі.

Перш за все, потрібно встановити каркас для майбутньої стелі. Для цього можна використовувати дерев’яні рейки, які служитимуть основою для кріплення вагонки. Рейки трохи ширші за саму вагонку, тому вони будуть видні від низу стелі.

Найкраще перед початком монтажу стелі з пластикової вагонки створити модель каркаса на підлозі, щоб перевірити його відповідність розмірам і надійність. Після цього можна приступати до монтажу каркаса на стеле.

Спочатку потрібно встановити дерев’яні рейки поперек стелі. Для цього проводяться виміри та заточуються рейки до вимог розмірів. Потім рейки кріпляться до стелі за допомогою дюбелів та шурупів.

Потім на рейки, які перебувають по обробленій дерев’яній стіні, потрібно кріпити пластикову вагонку. Це можна зробити за допомогою гвинтів або шурупів. Випадок, коли на різних рейках знаходяться вагонки різного кольору, робить стелю цікавішою.

Довкола кожної вагонки можна зробити обробку за допомогою дерев’яних панелей або інших матеріалів. Це додасть стелі більшої привабливості і оригінальності, а також дозволить закрити можливі щілини між вагонками.

Варіантом монтажу стелі з пластикової вагонки є встановлення рейок до попередньо підготовленого каркаса. Для цього рейки кріпляться за допомогою дюбелів або шурупів. Після цього вагонки кріпляться на рейки за допомогою гвинтів або шурупів.

Важливо пам’ятати, що під час монтажу стелі з пластикової вагонки треба приділити увагу гідроізоляції. Для цього можна використовувати спеціальні матеріали або покрити стелю декоративною плівкою, яка буде захищати вагонку від зволоження.

Після завершення монтажу стелі з пластикової вагонки потрібно перевірити якість та надійність конструкції. Також можна розглянути можливість обробки вагонки спеціальними препаратами для захисту від забруднень та ультрафіолетового випромінювання.