Інфляція в Україні у серпні відносно липня зросла на 1,1% а у річному вимірі зросла до 23,8%.
Про це свідчать дані Держстату, пише Еконмічна правда.
Зазначається, що інфляція на споживчому ринку у серпні порівняно з липнем становила 1,1%, з початку року – 19,5%.
При цьому, базова інфляція у серпні порівняно з липнем становила 2,1%, з початку року 15,1%.
Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої на споживчому ринку у серпні зросли на 0,7%. Найбільше – на 15,4% – подорожчали яйця.
На 6,4-2,5% зросли ціни на цукор, сало, свинину, фрукти, рис, рибу та продукти з риби, м’ясо птиці, безалкогольні напої.
Водночас на 13,9% подешевшали овочі, на 0,3% – яловичина та соняшникова олія.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,7%, алкогольні напої – на 0,7%.
Одяг і взуття подешевшали на 2%, зокрема, взуття – на 2,1%, одяг – на 1,9%.
“Зростання цін на предмети домашнього вжитку, побутової техніки на 5% відбулося в основному через підвищення цін на плити на 9,4%, холодильники – на 9,1%, обігрівачі, кондиціонери повітря – на 8,1%, пральні машини – на 7,4%, пилососи – на 7,3%“, – підкреслюють в Держстаті.
При цьому ціни на транспорт зросли на 0,8% – в основному через подорожчання автомобілів на 8,9%, проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті – на 1,2%.
Водночас на 3,9% подешевшали паливо та мастило.
Нагадаємо:
Національний банк не змінив облікову ставку та залишив її на рівні 25% на засіданні у четвер.
Регулятор фіксує, що інфляція в Україні і далі зростає, але дещо повільніше за прогнози. Так, у липні вона прискорилася до 22,2% у річному вимірі, а у серпні, за попередньою оцінкою, вона сягнула близько 23%. Водночас інфляційний тиск залишається значним. Погіршення інфляційних очікувань також тисне на ціни в бік зростання.
Це, зокрема, відображається у доволі високому попиті на товари довгострокового використання та на іноземну валюту. Надалі інфляційні процеси залишатимуться керованими, очікують в НБУ.
Інфляція в Україні в липні відносно червня впала до 0,7%, але у річному вимірі зросла до 22,2%.
Інфляція в Україні у червні прискорилася до 21,5% у річному вимірі порівняно з 18% місяцем раніше.
129