Три нитки газогону «Північний потік» зруйновані у Балтійському морі

Витік газу в “Північному потоку-2”, який видно з перехоплювача F-16

На північному сході від острова Борнгольм (острів у Балтійському морі, належить Данії, – ред.) на трасі газопроводу «Північний потік» стався витік газу. Про це йдеться в заяві датського енергетичного агентства, а деталі повідомляє Reuters. За попередніми висновками, цілеспрямованими вибухами пошкоджені усі три нитки газогонів.

Витік стався на одній із ниток магістралі «Північний потік-2», також витік газу зафіксовано з обох ниток «Північного потоку-1».

Датське морське управління випустило навігаційне попередження та встановило заборонену зону для плавання навколо цього району. Навколо зон витоків встановлені 5-мильні зони заборони для судноплавства.

Загрози безпеки, повʼязані з витоком за межі забороненої зони, відсутні. Очікується, що інцидент не вплине на безпеку газопостачання Данії.

Збройні сили Данії опублікували відео витоку газу у морі.

Раніше оператор магістралі Nord Stream AG повідомив, що увечері диспетчери центру управління зафіксували падіння тиску на обох нитках газопроводу. Причини з’ясовуються. Оператор «Північного потоку-2» повідомив, що тиск у трубопроводі, усередині якого було запечатано певну кількість газу, за ніч впав зі 105 до 7 бар.

Компанія Nord Stream, оператор «Північного потоку», заявила про одночасне руйнування трьох ниток газопроводу.

«Руйнування, що сталися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів системи «Північний потік», мають безпрецедентний характер. Строки відновлення працездатності газотранспортної інфраструктури поки що оцінити неможливо», – цитує заяву компанії російський «Интерфакс».

Водночас прес-секретар російського президента і воєнного злочинця Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що Кремль не виключає ймовірності того, що на газопроводах «Північний потік» та «Північний потік-2» відбулася диверсія.

«Наразі не можна виключати жодного варіанту. Очевидно, що є якась руйнація труби. А що спричинило тут до того, як з’являтимуться результати дослідження, виключати хоч якийсь варіант не можна… Це абсолютно безпрецедентна ситуація, яка потребує термінового розгляду. Ми надзвичайно стурбовані», – цитують прес-секретаря Путіна російські пропагандисти.

У Німеччині підозрюють, що витоки газу на гілках російських газопроводів «Північний потік» через Балтійське море є наслідком умисних дій. Про це пише Tagesspiegel з посиланням на джерело у компетентних органах, що має доступ до інформації про розслідування.

«Ми не можемо уявити версії, яка би не включала цілеспрямовану атаку. Все свідчить про те, що це не випадковість», – сказав співрозмовник видання.

Данські і шведські сейсмологи зафіксували два вибухи на підводних газогонах. На думку Tagesspiegel, мова йде про цілеспрямовану атаку, у якій були задіяні водолази чи субмарина.

Всі три витоки сталися у винятковій економічній зоні Данії на північний схід від острова Борнхольм. Оскільки жоден з трубопроводів не був в експлуатації, жоден з інцидентів наразі не має значення для постачання газу до Європи

Доповнено. Німецький журнал Spiegel з посиланням на обізнані джерела повідомив, що Центральне розвідувальне управління США у серпні цього року попереджало Німеччину про можливі атаки на російський газогін «Північний потік» в Балтійському морі. Посилаючись на анонімні джерела німецьке видання пише, що Берлін припускає цілеспрямовану атаку на газопроводи «Північний потік-1» і «Північний потік-2».

Після ухвалення Євросоюзом санкцій проти Росії введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2» зупинили, хоча його будівництво вже практично завершилося. Газопровід «Північний потік-1» продовжив працювати, але в червні російський «Газпром» значно скоротив обсяг поставок, пославшись на складнощі з техобслуговуванням.

У Москві відкидають звинувачення, що звучать на Заході про те, що поставки газу обмежуються для політичного тиску на Європу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter