Ресторанний етикет – приклад вихованості та елегантності, який скрив в собі аристократичні нотки

Ресторанний етикет виховай в собі аристократку

Завітали до ресторану і готові насолоджуватися смаками вишуканої кухні? Не забувайте, що разом зі смачними стравами вам також доведеться слідкувати за правилами ресторанного етикету. Це набір правил, який допоможе вам відчувати себе комфортно за столом та зробить ваш вечір у ресторані справді особливим.

Пам’ятайте, що якщо ви прийшли до ресторану, то вам слід поводитися достойно та з відповідними манерами. Займайтесь при окупованому столу ведіть себе спокійно і з повагою до інших присутніх.

При сіданні за столом повинні слідкувати за дотриманням правил розташування посеред стільниці: чоловік знаходиться праворуч від жінки. Обслуговуючий персонал повинен правильно прибрати приказку та записати розсадження прийшли гостей.

Про що свідчать хороші манери

Про що свідчать хороші манери

Гарні манери є важливим аспектом ресторанного етикету і свідчать про високу культуру та вихованість особи. Вони не тільки створюють комфортну атмосферу навколо вас, але й вражають одними з першочергових вражень. В ході ресторанного відвідування, саме весь персонал вони роблять позитивні акценти для відвідувача.

Загалом, хороші манери включають в себе: правильне зайняття місцем за столом, правило поводити себе спокійно, чітке розміщення приборів для їжі перед собою, коректний спосіб споживати їжу, правильне вести себе після закінчення їжі, звертати увагу до обслуговуючого персоналу і оплата рахунку. Проте, кожному ресторану можуть бути власні правила щодо порядку жеребкування прикладного столу, споживання кави та інших особливостей.

Найпершим кроком є заняття місцем праворуч від чоловіка. Проте, якщо ви прийшли на побачення з чоловіком, варто спочатку його відправити до столу і після цього самостійно сідати за стіл. Опанування правил риб’ячого прикладного столу – також важлива складова етикету, адже риба часто присутня в меню ресторану

Також треба вести себе тихо, без голосного гомону і крику. Приклади запрошують приязно приймати обслуговуючого персоналу, якщо він приносить замовлене бажання, слід звичайно дякувати. Уважність до дрібниць, як то обурдування ложкою, весь час тримати руки за столом, а не на колінах.

Таким чином, хороші манери свідчать про вихованість і культуру особи. Це створює позитивне враження про вас і вказує на ваш розуміння етикету, що забезпечить приємне та комфортне ресторанне досвід.

Чого робити категорично не можна 20 головних «ні»

Чого робити категорично не можна 20 головних «ні»

Обслуговуючий персонал в ресторанному закладі відіграє важливу роль у створенні гостинної атмосфери, але деякі його дії можуть порушувати етикет. Для того, щоб уникнути непорозумінь і незручних ситуацій в ресторані, слід дотримуватися певних правил. Ось 20 головних «ні», які варто запам’ятати перед відправленням наступного побачення:

 1. Не слід голосно гомоніти. Якщо прийшли у ресторан зі співрозмовником або компанією, слід підтримувати тишу і не заважати іншим гостям.
 2. Необхідно правильно прийняти підказки персоналу. Якщо обслуговуючий вести вас за столом, слід йому слідувати. Не спростовуйте його вибір місця.
 3. Не треба самостійно принести прилади. У ресторані до столу повинен бути принесений повний набір приборів, його слід використовувати.
 4. Не варто вести себе занадто вільно. У ресторані варто пам’ятати про свою позицію і вести себе адекватно, не проявляти невдячності до персоналу.
 5. Не повинен займати чуже місце. Займаючи своє місце за столом, слід враховувати розміщення гостей і не заважати їм.
 6. Не треба пити алкоголь занадто багато. Не варто перестрибувати межу прийняття алкоголю, адже це може вплинути на вашу поведінку і заважати іншим гостям.
 7. Не слід довго обирати страву. Перед приходом до ресторану варто заздалегідь ознайомитися з меню, щоб уникнути затримок при замовленні.
 8. Не варто розмовляти голосно по телефону. Якщо вам потрібно прийняти дзвінок під час перебування в ресторані, краще вийти на вулицю або у коридор.
 9. Не слід забувати про приємні слова. Завжди варто висловлювати слова подяки персоналу за їхню роботу і гостинність.
 10. Не треба розмовляти з повним ротом. У ресторані слід використовувати правила етикету і спокійно розмовляти після проковтнення їжі.
 11. Не варто вести себе агресивно. У ресторані слід дотримуватися правил ввічливості і не конфліктувати з персоналом або іншими гостями.
 12. Не можна ставити лікті на стіл. У ресторані необхідно користуватися приборами і не покладати руки на стіл.
 13. Не варто носити непристойний одяг. Відвідуючи ресторан, важливо вчасно ознайомитися з дрес-кодом та одягнутися відповідно до правил.
 14. Не приносити свою їжу. Відвідуючи ресторан, важливо користуватися їжею, яка є у закладі, і не приносити свої страви.
 15. Не варто розмовляти голосно. У ресторані слід розмовляти тихо і не заважати іншим гостям.
 16. Не можна тримати руки під столом. У ресторані слід тримати руки на столі, а не під ним.
 17. Не варто починати їсти до приходу всіх гостей. У ресторані слід чекати, поки всі прийдуть за столом, і тоді починати їсти.
 18. Не слід неправильно приймати столові прибори. У ресторані важливо користуватися правильною технікою їжі і не сплутувати прилади.
 19. Не варто багато часу проводити біля входу. Після приходу в ресторан слід показати запрошувальну картку і швидко пройти всередину, не блокуючи дорогу іншим гостям.
 20. Не треба забувати про оплату послуг. Після закінчення прийому їжі слід розрахуватися з персоналом і залишити відповідну суму чайових.

Столові прилади

Столові прилади

У ресторані, коли ви прийшли на обід, вам слід самостійно вести себе за правилами ресторанного етикету. Якщо вас сидіть за столом з чоловіком, то вам варто вести себе занадто спокійно, не показуючи своїх емоцій. Ви повинні знати, що на столі перед вами буде вже принесено столові прилади, не стоїть просити персоналу принести їх наступні, цьому відводиться особлива роль обслуговуючого персоналу.

На столі перед вами ви знайдете прилади для погашення спраги і придбання забавок. Такими можуть бути вино, шампанське, минеральна вода. Для серцевиною першого страви, як правило, окрім вилок і столових ножів, також принесено залежно від виду посудини.

Якщо ви на побачення або занадто заначеної обідньої вечері, деядять за столом, важливо знати, де брати прилади. Якщо ваш чоловік рибалка, повинен однозначно брати ніж для риби праворуч від тарілки, якщо він зацікавлений вам правилам зайдите ліворуч від тарілки.

Правила для обслуговуючого персоналу

Правила для обслуговуючого персоналу

На правильне вести себе при столі індикаторами якості ресторанного обслуговування будуть правила для обслуговуючого персоналу. Ці правила допоможуть створити гарну атмосферу для гостей та забезпечити їх комфорт під час прийому їжі.

Перш за все, обслуговуючий персонал повинен бути уважним до кожного гостя. Він має вітати кожного, хто відправляється до ресторану, показати його до столу і передати прилади для їжі. Якщо гості прийшли в групі, слід дозволити їм самостійно обрати місце, а потім допомогти розташуватися за столом.

Обслуговуючий персонал повинен бути готовим принести замовлення гостям швидко і праворуч. При цьому важливо звертати увагу на особливості гостей: якщо хтось замовив рибу, слід принести їй простий ніж, щоб гість міг зручно їсти без необов’язкового загублення.

Також обслуговуючий персонал повинен дотримуватися правил спокійного і побажаного вести себе при столі. Варто звернути увагу на те, що персонал не повинен пересуватися занадто близько до столу гостя, коли той ще їсть. Слід також уникати голосних розмов, заважаючих клієнтам, та не розмовляти з персоналом біля столу гостя.

Наступні правила допоможуть обслуговуючому персоналу бути професійними та забезпечити гарне обслуговування гостей. Вони включають правила прибирання столу, заміни приладів та швидкого обслуговування новими стравами. Якщо гості проситимуть додаткові прилади або інші предмети, обслуговуючий персонал повинен бути готовим виконати це прохання швидко і з уважністю.