Ігор Голод працював у дорогому ресторані, який користується популярністю в російськомовних жителів Баден-Бадена
Власники ресторану Rizzi у німецькому курортному місті Баден-Баден звільнили працівника-українця за його відеозвернення до росіян через війну Росії проти України, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Одесита Ігоря Голода, який працював в місцевому ресторані Rizzi, звільнили за його відеозвернення до росіян через війну Росії проти України. За наявною інформацією, керівництву ресторану, орієнтованого на російськомовне населення Баден-Бадена, не сподобалася правда про тисячі загиблих мирних українських громадян, більше сотні вбитих дітей, десятки вщент зруйнованих міст внаслідок агресії російських військ», – написав Кулеба у Facebook у вівторок, 22 березня.
Він заявив, що МЗС України вже забезпечує звільненого українця необхідною консульською допомогою.
«Мій сигнал усім путінферштеєрам – прихильникам Путіна в Німеччині та інших країнах – ви такі ж як пілоти російських літаків, які вбивають українських мирних громадян. За вашої мовчазної згоди або відкритої підтримки вже двадцять сім днів поспіль українські діти ховаються в підвалах від російських бомб. Загинули вже 117 та поранені 155 дітей. Дорослі не можуть поховати своїх близьких через обстріли артилерії. Ви теж несете відповідальність за воєнні злочини російської армії в Маріуполі, Харкові, Сумах, Волновасі, Херсоні та інших куточках України», – написав Кулеба.
Сам Ігор Голод розповів, що його спершу звинуватили в расизмі, а потім звільнили за антивоєнні дописи у соцмережах. З його слів, на думку керівництва ресторану, такі дописи завдають репутаційних втрат ресторану. Нібито російськомовні люди не хочуть приходити до ресторану, бо їхній працівник підтримує Україну.
«Так, це дорогий ресторан, у якому, зрозуміло, ніхто не хоче чути про війну за шампанським. Але демократія, яка поки що діє на території Німеччини, передбачає свободу слова, висловлювань та політичних поглядів. І я маю право на носіння прапора на знак підтримки своєї країни. Але виходить, що у Німеччині, як і в Росії, теж не можна називати війну війною», – розповів звільнений бармен-українець.
«Насилу нам із дружиною вдалося вивезти наших родичів із зони військових дій. Вони не хотіли покидати свою країну, їх змусила війна. Їм потрібна наша підтримка зараз. Але в Німеччині ми теж не в безпеці. На мою дружину напали, мені пишуть погрози», – додав він.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter