Грузія вирішила депортувати 25 іноземців, які брали участь у протестах

Влада Грузії розпочала процедури депортації іноземних громадян, які брали участь у протестах у центрі Тбілісі.

Про це пише видання News Georgia.

Загалом у листопаді-грудні 2024 року 91 іноземця зобов’язали залишити країну. З них понад чверть — учасники акцій проти рішення грузинської влади про заморожування переговорів щодо вступу до ЄС.

Рішення про їхню депортацію ухвалювали після того, як суд призначив їм різні адміністративні покарання. Йдеться про 25 людей, з них 10 — вже залишили територію країни.

Ще у грудні іноземців, які з’являлися на акції, почали викликати до департаменту міграції. В уряді не уточнили, громадянами яких країн вони є.

Що відбувається у Грузії?
У Грузії спалахнули масові протести через рішення влади країни “призупинити” переговори про вступ до ЄС. Нова хвиля протестів розгорілася після мітингів проти результатів парламентських виборів.

Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія влади “Грузинська мрія”. Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.

Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.

Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори. Тим часом “Грузинська мрія” одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.

Чинна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не складе свої повноваження, адже парламент, який вона називає нелегітимним, не зможе обрати її наступника.

Чотири опозиційні політичні об’єднання Грузії також заявили, що не визнають легітимність президентських виборів і вважатимуть очільницею країни Зурабішвілі. Вони вимагають спершу провести в країні нові парламентські вибори.

На виборах президента Грузії, які не визнає опозиція, переможцем став Міхеіл Кавелашвілі — він був єдиним кандидатом. Люди продовжили протести й після його інавгурації.


435

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *