У Казахстані під час стрілянини загинули двоє дітей

У Казахстані ширяться повідомлення про загибель мирних мешканців, зокрема, дітей. Як повідомляє “Радио Азаттык”, поки що не всі з них мають офіційне підтвердження.

ЗМІ повідомили про те, що під час заворушень в Алмати застрелили 11-річну дитину. Інформаційні агенції КазТАГ та “Интерфакс” повідомили про це з посиланням на уповноважену з прав дитини Аружан Саїн. За її словами, дитину застрелили 5 січня під час прогулянки з батьками вулицею.

Саїн заявила також, що у лікарні в Алмати з тяжкими пораненнями перебуває 15-річний підліток. Був поранений і госпіталізований і його батько. Обидва, за словами Саїн, їхали вулицею, коли їхній автомобіль розстріляли.

8 січня газета Jerusalem Post із посиланням на МЗС Ізраїлю повідомила, що під час заворушень в Алмати загинув 22-річний громадянин Ізраїлю Леван Когіашвілі. Ізраїльський уряд нині організує доставку тіла на батьківщину.

Сайт Orda.kz у своєму Telegram-каналі опублікував історії, зібрані журналістами у моргу Алмати. Люди, які були там, розповідали про загибель від куль своїх близьких, у тому числі чотирирічної дівчинки.

Дані про загиблих та поранених міністерство внутрішніх справ востаннє оновлювало 7 січня. Тоді повідомлялося про загибель 18 силовиків та 26 цивільних (стосовно цих людей застосовувався термін “ліквідація”). 748 людей поранено.

У країні з 6 січня проводиться “антитерористична операція” за участю російських і білоруських “миротворців”.


162