США у письмовій відповіді Росії повідомили, що двері НАТО для України відчинені – Новини Лозової – ТРК Сігма

США у письмовій відповіді Росії повідомили, що двері НАТО для України відчинені

США у письмовій відповіді Російській Федерації щодо “гарантій безпеки” підтвердили, що двері Організації Північноатлантичного договору (НАТО) для України залишаються відкритими.

Про це заявив державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен, повідомляє американський телеканал ABC News.

Держсекретар зазначив, що США не змінили своєї позиції у переданій сьогодні Москві письмовій відповіді на російські “вимоги у сфері безпеки”, зокрема, повторили тезу, яку американська сторона публічно озвучувала впродовж багатьох останніх тижнів, а також років.

Серед іншого, США відхилили ключову вимогу Росії, що НАТО має закрити для України можливість приєднатися до Альянсу і що НАТО має вивести сили з країн-членів Альянсу на сході Європи.

“Жодних змін не відбулося. Не буде жодних змін. Я не можу бути більш чітким – двері НАТО відкриті, залишаються відкритими, і це є нашим зобов’язанням”, – наголосив Блінкен.

Як зазначає телеканал з посиланням на впливового дипломата, прізвище якого не називається, Блінкен і міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров повинні поспілкуватися у найближчі дні після того як Росія розгляне відповідь США.

Водночас, з огляду на те, що існують побоювання, що Росія використовує дипломатичний обмін позиціями як привід до нападу на Україну, і скаже, що дипломатія не змогла вирішити питання, Блінкен заявив, що США не припинять перемовини.

“Ви можливо праві, що Росія взагалі не є серйозною у цьому питанні. Але ми маємо перевірити цю пропозицію, рухатися дипломатичним шляхом. Справа в тому, що ми готові до будь-якого випадку”, – сказав Блінкен.


151