Продовжується XVІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «МОЇ ПРАВА: разом до перемоги»

Продовжується XVІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «МОЇ ПРАВА: разом до перемоги»

XVІ Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «МОЇ ПРАВА: разом до перемоги» відбуватиметься з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення за участі Української молодіжної правничої асамблеї, Благодійного фонду «Об’єднання світових культур», Української асоціації підтримки творчої молоді запрошують до Конкурсу учнів закладів загальної середньої освіти України віком до 18 років.

Захід спрямований на привернення уваги до порушених прав українських дітей, що постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України.

Номінації:

– Молодша група;

– Середня група;

– Старша група;

– спеціальна номінація «Слава українським Героям». Малюнок має відображати право на життя та його захист українськими героями – військовими, медиками, рятувальниками тощо;

– спеціальна номінація «24 лютого… Україна в боротьбі». Малюнок має відображати права дитини, порушені внаслідок російської широкомасштабної збройної агресії проти України, та/або участь дітей у відновленні цих порушених прав. Співорганізатором номінації виступає: Миколаївська обласна організація лідерів молодіжного самоврядування «Молодь – майбутнє нації»;

– спеціальна номінація «Україна в кордонах 1991 року». До участі у номінації запрошуються діти, що перебувають на тимчасово окупованій території України. З міркувань безпеки дитини та членів її сім’ї, при оголошені переможця у даній номінації Всеукраїнський організаційний комітет зобов’язується не оприлюднювати персональні дані дитини, а зазначити тільки область чи населений пункт;

– спеціальна номінація «Погляд  української діаспори». До участі у номінації запрошуються діти, що проживають за межами України;

– спеціальна номінація «Захист прав дітей на Донеччині». До участі у номінації запрошуються діти, що  проживають на територіях зазначених областей, підконтрольних українській владі. Співорганізатором номінації виступають: ВПО Хаб Донецької області, Комунальний заклад «Донецький обласний центр соціально – психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями», Молодіжний центр м. Курахове «380 volt»;

– спеціальна номінація «Незламна нація». До участі у номінації запрошуються діти, що  постійно чи тимчасово проживають на території м. Києва. Співорганізатором номінації виступає: Департамент молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

– спеціальна номінація «Україна – багатонаціональна держава». Тематика малюнку має відповідати назві номінації;

– спеціальна номінація «Соціальні права та свободи». Тематика малюнку має відповідати назві номінації.

До молодшої групи відносяться діти віком від 6 до 10 років; до середньої групи – від 11 до 14 років; до старшої групи – від 15 до 18 років (станом на 01 червня 2023 року).

Для участі у Конкурсі необхідно до 1 травня 2023 року надіслати конкурсну роботу (малюнок) разом з заявкою в електронному варіанті (у  відсканованому форматі, JPEG), на електронну адресу: [email protected] (обов’язково зазначити в темі – «Мої права»).

До конкурсної роботи обов’язково подається  заявка у довільній формі у форматі WORD (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові конкурсанта, дати народження, контактного телефону, електронної адреси, місця проживання, контактної інформації законних представників, повної назви закладу загальної середньої освіти, назви номінації, назви конкурсної роботи). Будь-яке офіційне оформлення (засвідчення печаткою чи подання заявки на бланку навчального закладу) не вимагається.

Переможці Конкурсу отримають відзнаки та цінні подарунки.

Детальніше про Конкурс читайте в положенні.

Контактні дані Всеукраїнського організаційного комітету – [email protected], Фейсбук-сторінка, голова організаційного комітету – Сошников Антон Олександрович.

Довідково 

Протягом 15 років у Конкурсі взяло участь понад 105 тисяч конкурсантів. Конкурс став найбільш масовою громадською правопросвітницькою ініціативою України.

У 2017 році Конкурс визнаний однією з Кращих 100 практик молодіжної роботи в Україні.

У 2020 році Конкурс, як проєкт визнаний кращою практикою реалізації громадських ініціатив «ТОП-100» (м. Київ) та переможцем Конкурсу «Громадянське суспільство та влада – кращі практики співпраці».

У 2021 році Конкурс підтримали: Уповноважений Президента України з прав дитини, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерство юстиції України, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство закордонних справ України, Національна поліція України, Національна соціальна сервісна служба України, Департамент молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Координатор проєктів ОБСЄ в Україні, Офіс Ради Європи в Україні, обласні та місцеві державні адміністрації, Школа анімації PaustoPlay та інші.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація