Головний поліцейській країни перевірив умови несення служби підлеглими у Куп’янському районі, який щодня потерпає від ворожих обстрілів, та у Харкові.
Понад 30% області було окуповано на початку вторгнення (а це 545 населених пунктів) – і на сьогодні три десятки населених пунктів області все ще знаходяться під окупацією. Після звільнення 10 тисяч квадратних кілометрів від ворога, разом з військовими до населених пунктів увійшли й поліцейські, та розпочали стабілізаційні заходи.
Іван Вигівський розповів, що ворог залишив після себе 1 008 тіл убитих та загиблих, з яких 29 – дітей. Поліцейськими на сьогодні ідентифіковано 875 осіб, і ця робота не припиняється ні на день.
Майже 17 тисяч воєнних злочинів окупантів на Харківщині зареєстрували лише поліцейські області.
Через війну Нацполіція зазнала втрат і серед поліцейських Харківщини – є ті, хто віддав своє життя при виконанні службових обов’язків, а 177 поліцейських були поранені.
Іван Вигівський прибув у Куп’янськ – в одну з найгарячіших точок прифронтового регіону. «Нескорений. Незламний. Український» – таке тепер гасло має цей район. З перших днів повномасштабного вторгнення він опинився в пастці. Вісім громад площею понад 4 тисячі кілометрів з населенням близько 135 тисяч громадян потрапили в окупацію російських військових, які катували та знущались з цивільних. За цей час тут було вбито понад 200 мирних мешканців району, поранено понад 750. Внаслідок військової агресії пошкоджено більш ніж 2,5 тисяч об’єктів цивільної та критичної інфраструктури.
Зараз у Куп’янському районному відділі поліції працює 73 поліцейських. Разом з ними несуть службу 110 поліцейських зведеного загону ГУНП в Луганській області. Під щоденними обстрілами вони забезпечують цілодобове функціонування блокпостів, правопорядок на вулицях, рятують людей, доставляють гуманітарну допомогу, розкривають злочини, документують наслідки ворожих влучань, викривають колаборантів тощо. Сьогодні населення району складає близько 38 тисяч громадян. Переважно це літні люди, які не хочуть залишати рідні домівки. Проте у примусовий спосіб з найбільш небезпечних населених пунктів правоохоронці разом з волонтерами евакуювали понад 1600 цивільних, з них 443 дитини.
Ви знаєте, скільки ще два роки тому непритаманних поліції функцій ви тепер виконуєте щоденно – від порятунку людей під завалами до розмінування тисяч кілометрів рідної землі. Такі сьогодні українські поліцейські. Які залишаються там, де є ще хоч один цивільний, якому може знадобитись наша допомога. Всім вам зичу щодня повертатись цілим і неушкодженим з кожного виїзду і наряду, і дякую за службу, – зазначив Голова Національної поліції.
Іван Вигівський подякував за роботу керівникам ГУНП в Харківській області Володимиру Тимошко та ГУНП в Луганській області Олегу Григорову, особовому складу поліції Харківщини та зведеному загону поліції Луганщини за роботу в складних умовах війни, та вручив відомчі відзнаки і нагороди.
Департамент комунікації
Національної поліції України