Про це розповів заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі ХОВА.
Під час жнив аграрні підприємства Харківської області зібрали майже 2 мільйони тонн врожаю на площі 596 тисяч гектарів, що становить 88% до площі збирання. Найбільше зібрали врожаю пшениці – 1,3 мільйона тонн, ячменю понад 170 тисяч тонн, гречки – 2,2 тисячі тонн. Наразі на полях Харківщини триває збір кукурудзи та проса, соняшнику і сої.
«Найбільше намолотили та зібрали зерна нового врожаю сільгосптоваровиробники Берестинського – 307,7 тис. тонн, Лозівського – 265,3 тис. тонн та Богодухівського – 279,9 тис. тонн районів. Зібраних обсягів сільськогосподарських культур вистачить для забезпечення потреб області, частково інших регіонів країни та експорту. Аграрії Харківщини докладають максимальних зусиль для того, щоб завершити збирання сільськогосподарських культур та провести посів озимих під урожай 2025 року», – повідомив Євген Іванов.
Цьогоріч аграріям Харківщини вдалося провести польові роботи майже на 70% площ сільськогосподарських земель регіону. Всього по області було засіяно більш як 1,3 мільйона гектарів, що на 7,3% більше показника 2023 року.
«Збільшити кількість посівних площ, вдалося завдяки частковому розмінуванню земель сільськогосподарського призначення. За поточний рік піротехнічні підрозділи обстежили та розмінували близько 6,5 тисяч гектарів. Також показник пов’язаний з відновленням роботи агропромислових підприємств, які були вимушені тимчасово зачинитися в 2022 та 2023 роках. Спільними зусиллями нарощуємо потужності галузі, аби посилювати економіку області», – зазначив Євген Іванов.
За попередніми даними очікується провести посів озимих культур під урожай 2025 року на площі понад 325 тисяч гектарів. Наразі засіяно озимою пшеницею, ячменем, житом та ріпаком 79% запланованих площ.
«Врожайність в наступному році залежатиме від погодних умов в Харківській області. Наприклад, цьогоріч внаслідок аномальної спеки, тривалої засухи та пожеж в екосистемах врожайність по певним культурам впала вдвічі. Наразі сходи озимих зернових культур отримані на 0,3 тис. га або 0,1% до засіяних площ. Формування та якість сходів цілком залежатимуть від опадів», – додав Євген Іванов.