Роботу кредитних та грантових програм для підприємств харчової промисловості, а також пільги та компенсації, спрямовані на відновлення або підвищення ефективності діяльності підприємств, обговорили на засіданні платформи «Діалог влади та бізнесу».
Одним з найбільш дієвих механізмів підтримки бізнесу Харківської області залишається програма «Доступні кредити 5-7-9%». Для підприємців регіону було вирішено надавати компенсацію відсотків за програмою до рівня 1% на перші два роки, 5% з наступного року на інвестиційні цілі та 3% на фінансування оборотного капіталу. Також досягнуто збільшення терміну кредитування до 10 років на інвестиційні цілі та збільшення ліміту програми до 150 мільйонів гривень. Лише у вересні обласною філією АТ «Ощадбанк» було погоджено кредитів за програмою на близько 150 мільйонів гривень, а від початку року сума склала близько 800 мільйонів.
Під час дискусії, підприємці поставили питання щодо відмов в кредитуванні за програмою «5-7-9%» фірм, в яких місячний фінансовий обіг перевищує 50 мільйонів євро.
«Відповідно до законодавства, даний ліміт встановлений державою. Утім, питання беремо на особистий контроль і обговорюватимемо його на засіданні профільної координаційної комісії за участі Першої віце-прем’єр-міністерки України – Міністерки економіки України Юлії Свириденко. Для нас важливо розширювати чинні програми допомоги бізнесу, особливо на деокупованих територіях, адже мова йде про створення нових робочих місць та посилення економіки області», – зазначив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.
Крім того, підприємці регіону активно користуються грантовою програмою «Власна справа» в межах проєкту єРобота. Від початку поточного року обласною службою зайнятості було погоджено 454 бізнес-планів. Загалом підприємці отримали фінансування на загальну суму понад 130 мільйонів гривень. Цьогоріч за програмою «Власна справа» на Харківщині було впроваджено унікальні умови – збільшено суму гранту з 250 тисяч гривень до півмільйона, а за програмою «Грант для ветеранів» – до одного мільйона. Учасники засідання поставили питання щодо можливості отримання додаткового гранту в межах єРобота.
«Нами ініційовані зміни та спрямовані до Уряду країни, щодо повторного надання гранту за програмою єРобота. Якщо підприємець, який вже отримав грант, впродовж року успішно здійснює свою діяльність та своєчасно сплачує податки має право отримати ще один грант на розвиток власної справи», – зазначив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
Також під час засідання обговорили механізми компенсації збитків за пошкоджене внаслідок бойових дій обладнання підприємств.
«В Харківській області діє експериментальний проєкт щодо відшкодування за втрачене обладнання. Відповідно до алгоритму дій, підприємець має подати пакет документів до департаменту економіки. Ми оброблятимемо це запит, передаватимемо дані до Мінекономіки, що розглядатиметься впродовж 20 діб. У разі позитивного рішення, спільно з міжнародними партнерами відбуватиметься підбір та постачання обладнання замість знищеного», – повідомив директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОВА Іван Дудка.