Богдан Драп’ятий в інтервʼю розповів про світовий досвід регулювання обігу вогнепальної зброї

Під час великого інтервʼю для інтернет-видання «Дзеркало тижня» заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драпятий розповів про вивчення міжнародного досвіду регулювання обігу вогнепальної зброї у поствоєнних країнах.

Богдан Драп’ятий розказав, що в Австрії, Бельгії, Швейцарії, Фінляндії, Ірландії, Італії  та інших розвинутих європейських країнах законодавство досить жорстке й наразі спостерігається помітний тренд на його посилення.

У законодавстві поствоєнних країн, наприклад, Боснії і Герцеговини, Хорватії, є різні підходи й кроки, які лише частково адаптуються під наші реалії. До вирішення проблеми незаконного обігу зброєю такі країни зазвичай приступали вже після завершення бойових дій, запроваджували викуп зброї, програми амністії зброї, проводили різноманітні інформаційні компанії, які заохочували громадян здавати незареєстровану зброю.

«На ґрунті міжнародного досвіду поствоєнних країн, ми впровадили унікальний варіант і пішли шляхом декларування. В жодній країні ми не побачили такого механізму. Чому ми пішли цим шляхом? Ми розуміємо, що очікувати завершення повномасштабної війни для вирішення цього питання – не раціонально», – зазначив Богдан Драп’ятий.

Він нагадав, що стаття 263 Кримінального кодексу України на початку повномасштабної війни була змінена таким чином, щоб особа не несла кримінальної відповідальності у випадку, якщо вона добровільно здала зброю. Але статистика добровільної здачі була невисокою – близько тисячі одиниць вогнепальної зброї за рік. 

Заступник Міністра МВС зауважив, що на початку березня 2022 року був прийнятий Закон про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України, який надав право органам державної влади видавати нашим громадянам зброю для відсічі збройної агресії Росії.

«Цей шлях виявився правильним, завдяки йому нам вдалося мобілізувати цивільних громадян, які бажали захищати нашу державу. Усю видану зброю МВС і поліція облікували, ця інформація є. Наразі громадяни мають право оформити на цю зброю відповідні документи, а після завершення воєнного стану повернути її в законний спосіб державі», – повідомив Богдан Драп’ятий.

У великому інтерв’ю інтернет-виданню “Дзеркало тижня” заступник Міністра МВС України Богдан Драп’ятий також розповів про добровільне декларування зброї (Закон України 9535, що набирає чинності 25 листопада 2024 року) та правопорушення, пов’язані з незаконним обігом зброї.  

 

Департамент комунікації МВС України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *