На цьому наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час наради в Офісі протимінної діяльності під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Глава МВС України підкреслив, що у 2023–2024 роках робота системи МВС була спрямована на значне посилення спроможностей саперних підрозділів. За його словами, якісна підготовка, екіпірування, технічне оснащення, а також зміни в організації діяльності суттєво покращили результати розмінувальних операцій.
«За цей період саперами було вилучено понад 898 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також завдяки державній підтримці значно збільшено штат саперів: нині в ДСНС працюють понад 2 300 фахівців, а в Національній поліції – 525 вибухотехніків. У співпраці з міжнародними партнерами в Україні будують сучасний Центр підготовки саперів, де проходитимуть навчання та підвищуватимуть кваліфікацію як державні, так і приватні оператори протимінної діяльності», – розповів Ігор Клименко.
Також Міністр зазначив, що важливим кроком у координації процесів розмінування стало створення у вересні 2023 року Офісу протимінної діяльності, який працює на базі ДСНС.
«Ця структура здійснює контроль за всіма процесами розмінування в режимі реального часу. Крім того, модернізація Центру підводного розмінування дала змогу підготувати 336 саперів-водолазів, які тепер можуть виконувати завдання навіть на глибинах до 50 метрів із використанням спеціалізованих барокамер», – додав Глава МВС України.
Окрім того, Ігор Клименко відзначив важливість технічного переоснащення:
«Сьогодні система МВС має у своєму розпорядженні 101 машину механізованого розмінування, які використовуються залежно від погодних умов, а також понад 2 600 металодетекторів різних типів. Для їхнього обслуговування та ремонту створено спеціалізовані майстерні. Особлива увага приділяється сертифікації операторів протимінної діяльності. На сьогодні статус оператора отримали 35 організацій, серед яких десять – це підрозділи ДСНС. Ще 35 організацій проходять сертифікацію».
Також Глава МВС розповів про найближчі плани відомства, зокрема – створення міжвідомчої тренувальної бази для кінологічних підрозділів, впровадження Реєстру територій, забруднених вибухонебезпечними предметами, а також розширення використання інноваційних технологій. ДСНС вже тестує новітні дрони-розвідники та готує до роботи понад 200 саперів-розвідників.
Окрім того, планується активне впровадження підводних і надводних роботизованих систем, безпілотників із магнітометрами для детального обстеження забруднених територій.
«Ці результати свідчать про ефективність нашої стратегії та готовність до подальшої роботи для забезпечення безпеки громадян», – підсумував Ігор Клименко.
Фото: Урядовий портал
Департамент комунікації МВС України