Виклики регіонального ринку праці та шляхи їх подолання обговорили спільно з заступницею Міністра економіки України на Харківщині

Окрему увагу під час форуму «Підготовка фахівців у центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу» приділили питанням забезпечення підприємств області кваліфікованими кадрами та підготовки відповідних фахівців.

«Сьогодні ми працюємо над розширенням діяльності центрів профтехосвіти на базі обласних центрів зайнятості, адже це дієвий інструмент, який здатен забезпечити підприємства кваліфікованим персоналом. Саме тут охочі здобути роботу можуть перенавчитися або опанувати нову професію, яка відповідатиме особистому запиту людини. Крім цього, для посилення цього напряму роботи оголошуємо набір роботодавців до складу наглядової ради в центрах. Члени цієї ради спільно зможуть формувати більш якісний запит щодо фахівців та якісно впливати на навчальний процес», – сказала заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Харківський центр профтехнавчання на базі обласного центру зайнятості є одним із основних закладів щодо підготовки фахівців. Протягом 2024 року на базі Харківського центру навчання здобували 2276 осіб, з них 86% – працевлаштовані. У центрі діє 75 освітніх програм, серед них: сільське господарство, легка та харчова промисловість, енергоефективність, психологія та соціальна робота, IT, підприємництво. Матеріально-технічна база включає 38 навчальних кабінетів, 30 майстерень, одну лабораторію з підготовки молодших медичних сестер з догляду за хворими, 3 майстерні швачок.

Попри виклики повномасштабної війни, Харківська ОВА, у чіткій комунікації з профільними міністерствами, докладає максимум зусиль для підтримки регіонального підприємництва на всіх рівнях та активно співпрацює з Обласним центром зайнятості щодо працевлаштування жителів Харківщини, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.

Минулого року Харківщина доєдналася до платформи «Діалог влади та бізнесу». Платформа стала важливим майданчиком для налагодження ефективної комунікації між підприємцями та органами влади області, що дозволило не лише оперативно вирішувати нагальні питання, а й разом розробляти плани для подальшого розвитку місцевого бізнесу в складних умовах війни.

Впродовж року відбулося 12 засідань платформи «Діалог влади та бізнесу», до яких долучилися майже 2500 учасників. Було розглянуто понад 50 практичних питань, проведено близько 300 консультацій і напрацьовано відповідні рішення. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *