Управління вибухотехнічної служби ГУНП в Харківській області поповнилося важливим технічним оснащенням — спеціальним автомобілем для транспортування машини розмінування. Нова вантажівка дозволить оперативно та безпечно перевозити спеціальну техніку для розмінування територій, що постраждали внаслідок бойових дій.
Щодня вибухотехніки Харківщини у складі зведеного загону вибухотехнічної служби Національної поліції України виконують заходи з розмінування деокупованих територій Харківської області.
Завдяки допомозі наших німецьких партнерів вибухотехніки харківського регіону отримали вантажний автомобіль підвищеної прохідності, оснащений системою Мультіліфт і Маніпулятором, яким здійснюється транспортування машини механізованого розмінування GCS-200 та навісного обладнання до місця виконання завдань.
За словами заступника начальника управління – начальника відділу забезпечення вибухобезпеки УВТС ГУНП в Харківській області Олександра Лісного, новий автомобіль дозволить оперативно та безпечно перевозити спеціальну техніку для розмінування територій, постраждалих через бойові дії. Це дуже актуально для Харківщини, де щодня тривають роботи з очищення населених пунктів, полів та доріг від вибухонебезпечних предметів.
На теперішній час вибухотехніками проводиться перевірка ділянки місцевості в Ізюмському районі. На даній локації протягом 2023 – 2024 року було зафіксовано три випадки підривів на мінах цивільних транспортних засобів та сільськогосподарської техніки.
«Розмінування виконується за допомогою швейцарсько-німецької машини механізованого розмінування GCS-200, наданої закордонними партнерами в межах міжнародної технічної допомоги, – розповів Олександр Лісний. – Це безпілотна багатоцільова платформа з дистанційним керуванням, яка в середньому здатна перевірити ділянку місцевості площею понад пів гектара в день. Данна машина призначення для виявлення та знешкодження протитанкових мін, протипіхотних мін, касетних боєприпасів та саморобних вибухових пристроїв».
Вибухотехнік зазначає, що навіть після проходження машини механізованого розмінування ділянку місцевості не можна вважати остаточно очищеною, оскільки техніка може роздробити вибухонебезпечний предмет, не привівши його в дію, внаслідок чого детонатор може залишитися у ґрунті. Тому по слідах машини розмінування проходять вибухотехніки з металошукачами та перевіряють кожен сигнал приладу.
Поліцейські підкреслюють, що завдяки сучасній техніці збільшується безпека як самих вибухотехніків, так і цивільного населення. Використання сучасних машин механізованого розмінування суттєво полегшує роботу вибухотехників, пришвидшуючи процес очищення територій від вибухонебезпечних предметів.
Відділ комунікації поліції Харківської області