З жителями громад узгоджуватимуть кандидатури старост

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост.

«Прийняття законопроєкту №4535, який було розроблено Мінрегіоном та профільним комітетом Верховної Ради України, є важливим кроком для продовження реформи децентралізації, над якою ми спільно працюємо. Прийнятий законопроєкт надає можливість жителям громади впливати на вибір кандидатури старост, які будуть представляти інтереси громади перед місцевою владою», – повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Проєкт закону передбачає організацію громадських обговорень з жителями перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє. 

Відповідно до законопроєкту, староста не обов’язково має входити до складу виконавчого комітету ради громади. Водночас він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органах ради.

Також за рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адміністративних послуг.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація