Поліція попереджає: за спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

Найчастіше підпали значно посилюють забруднення атмосфери, завдають суттєвої шкоди довкіллю, негативно впливають на здоров’я населення.

Днями дві малолітні мешканки Зміївського району гралися з сірниками та запалили траву. Коли вогонь почав розходитися у різні боки, вони злякалися та втекли. Через необачний вчинок дівчат рятувальники два дні боролися із пожежами в екосистемі району.

 

На жаль, такі випадки не поодинокі. Найчастішою причиною загорянь сухостою є людський фактор. Випалювання сухої трави біля подвір’я може призвести до масштабної пожежі.  А це пряма загроза життю громадян, їх домівкам, рослинному і тваринному світові.

Тому працівники поліції закликають мешканців області бути обачними і обережними на природі, а також нагадують про адміністративну та кримінальну відповідальність за випалювання сухої рослинності.

За самовільне випалювання рослинності або її залишків статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень, відносно посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

За  знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу передбачена  кримінальна відповідальність згідно зі ст. 245 (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за даною статтею передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі в природних екосистемах. Дотримуйтесь чинного законодавства, будьте відповідальні, бережіть природу!

 

Відділ комунікації поліції Харківської області