Про результати взаємодії харківської поліції та громадських організацій у сфері запобігання наркотизації населення в 2021 році розповіли начальник УБН в Харківській області ДБН НПУ Ярослав Мартин та представники ГО «Хантер Харків» під час прес-конференції у Харківському прес-клубі.
За словами Ярослава Мартина, з початку року Управлінням боротьби з наркозлочинністю припинено роботу 15 інтернет-крамниць, які збували наркотичні засоби та психотропні речовини шляхом так званих «закладок».
– Крамниці здійснювали оптовий та роздрібний збут психотропних речовин. Щоденно вони отримували щонайменше від 100 оптових та роздрібних замовлень, а орієнтовний обіг грошових коштів за місяць складав близько мільйона гривень, – зазначив Ярослав Мартин.
Також в ході розробки інтернет-крамниць встановлено та ліквідовано 4 нарколабораторії. В ході обшуків у фігурантів вилучено лабораторне обладнання та понад 27 кг виготовленої психотропної речовини PVP і 3 кг амфетаміну, а також прекурсори та інші речовини, що використовувалися для виготовлення наркотиків. Потужність цих нарколабораторій дозволяла виготовляти понад 100 кг психотропних речовин в місяць, загальною вартістю за цінами «чорного ринку» близько 1 млн. доларів США. Лаборантів заарештовано, вони перебувають під вартою.
У 2020-2021 роках було налагоджено співпрацю з громадськими організаціями щодо проведення спільних заходів, спрямованих на протидію наркозлочинності. У взаємодії з громадською організацією «Хантерс Харків», за підтримки Харківської міської ради, був розроблений спеціальний чат-бот «Stop Danger».
Голова правління ГО «Хантер Харків» Станіслав Жадан розповів, що цей чат-бот дає можливість громадянам швидко надсилати інформацію про наркозлочини до правоохоронних органів, що в свою чергу прискорить оперативне реагування правоохоронців на правопорушення у сфері незаконного обігу наркотиків. До чат-боту залучені УПП, УБН в Харківській області та територіальні підрозділи ГУНП в Харківській області.
Співзасновник ГО «Хантерс Харків» Олександр Перевєрзєв додав, що з початку роботи чат-бота «Stop Danger» надійшло майже 150 звернень.
– Громадяни надсилали повідомлення не тільки про незаконну реалізацію наркотиків. Люди інформували також про бійки громадян в алкогольному стані, потребували консультацій фахівців-психологів, наркологів, психіатрів, юристів, – зазначив Олександр Перевєрзєв.
Також з громадською організацією «Хантерс Харків» поліція здійснює заходи щодо виявлення наркопритонів та осіб, причетних до вчинення інших наркозлочинів. Робота щодо протидії наркозлочинності на пріоритетних напрямках триватиме надалі.
Відділ комунікації поліції Харківської області