Кошти на закупівлю техніки, необхідної для організації дистанційного навчання, передбачено державною субвенцією.
Про це під час брифінгу 11 травня розповіла директорка Департаменту науки і освіти Харківської ОДА Анжеліка Крутова.
«Кабінет Міністрів України спрямував додаткові кошти субвенції згідно з постановою від 21 квітня поточного року «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти». У зв’язку з цим депутати Харківської обласної ради оперативно зібралися на бюджетну комісію і прийняли цю субвенцію до бюджету Харківської області», – повідомила Анжеліка Крутова.
Зокрема, на Харківщині понад 58 млн грн державної субвенції спрямують на придбання ноутбуків для педагогічних працівників, а 1,2 млн грн – на засоби індивідуального захисту та дезінфекції для пунктів ЗНО.
«Є два напрямки використання субвенції. Перший напрямок – для придбання ноутбуків для педагогічних працівників комунальних закладів загальної середньої освіти та їх філій. Це дозволить організувати дистанційне навчання в майбутньому на більш високому і якіснішому рівні. Другий напрямок – на придбання засобів захисту, необхідних для проведення основної та додаткової сесій ЗНО. Кабмін уже визначив суму, яку регіон має використати на придбання ноутбуків для вчителів, а яку частину субвенції можна використати на забезпечення протиепідемічних заходів», – уточнила Анжеліка Крутова.
Придбані ноутбуки будуть розподілятися на вчителів-предметників.
«Першочергово ноутбуки отримуватимуть заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів не менш ніж 250 осіб та опорні заклади, в яких кількість здобувачів без урахування філій не менш як 200 осіб. У другу чергу будуть забезпечувати заклади з кількістю здобувачів не менш як 100 осіб і вже у третю чергу – менш ніж 100 осіб. Забезпечення всіх закладів загальної середньої освіти ноутбуками здійснюється з обов’язковим досягненням співвідношення: один персональний комп’ютер на одного педагогічного працівника за основним місцем роботи. Такі заходи сприятимуть покращенню якості освіти, забезпеченню матеріально-технічної складової у наступному навчальному році», – пояснила директорка Департаменту науки і освіти.
Також вона зазначила, що наразі триває робота щодо покращення якості інтернету в районах області, адже якість з’єднання у сільській місцевості не завжди дозволяє проводити дистанційне навчання з використанням усіх наявних можливостей.
«Організація дистанційного навчання на належному рівні – один з пріоритетів для голови обласної державної адміністрації Айни Тимчук. Ми сподіваємося, що наступного року нам не доведеться навчатися дистанційно, проте ми повинні бути готовими до цього», – зазначила Анжеліка Крутова.