На Харківщині масово виявляють штам коронавірусу «Дельта»

Із 50 зразків, відібраних у Харківській області минулого тижня, у 45 – лабораторно підтверджено новий штам COVID-19.

Такі дані озвучив заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк під час брифінгу 6 вересня. Також він додав, що в цілому в області спостерігається певне зростання  захворюваності COVID-19.

За словами Михайла Черняка, лабораторно підтверджено, що на Харківщині активно розповсюджується штам коронавірусу «Дельта». Із 50 зразків відібраного матеріалу у 45 – підтвердили «Дельту». Такі результати були отримані на минулому тижні.

«З огляду на ці показники сьогодні ми плануємо свою роботу таким чином, щоб збільшити все ж таки кількість людей, які мають вакцинуватися. Єдиним дієвим запобіжним заходом є саме вакцинація, дотримання всіх санітарних норм і правил, починаючи від соціальної дистанції й маскового режиму», – сказав Михайло Черняк.

Також, за словами заступника голови ХОДА, наразі в області працюють над тим, щоб охопити більше людей саме тестуванням на виявлення хвороби.

«На території області у нас підготовлено госпітальну базу, яка поступово збільшує свою потужність за рахунок кількості ліжок з потоковим киснем. Загальні цифри: в лікарнях першої хвилі визначені під COVID-19 2838 ліжок, з них зайнято 658 ліжок. Централізованою подачею кисню забезпечено 1763 ліжка – роботи зі збільшення цього показника тривають», – зазначив Михайло Черняк.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація