Ізюмський район: піротехніки ДСНС знищили 28 застарілих вибухонебезпечних предметів

15 жовтня піротехніки Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України відреагували на 2 заявки про виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни в Ізюмському районі Харківщини.

Найбільше їх було виявлено у лісосмузі у селі Кам’янка. Там у лісосмузі знаходились 18 артснарядів різного калібру, 8 мінометних мін та 1 ручна граната. Крім того, у полі біля села Олександрівка піротехніки вилучили реактивний снаряд М-30.

Всі вибухонебезпечні предмети ліквідовані того ж дня на спеціальних підривних майданчиках шляхом підриву. Постраждалих немає.

Головне управління Державної служба України з надзвичайних ситуацій у Харківській області вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

ГУ ДСНС України у Харківській області

161021-4.jpeg161021-5.jpeg