Панютине перетворять на зону без сміття? – Новини Лозової – ТРК Сігма

Панютине перетворять на зону без сміття?

Якщо у селищі налагодять вивезення сміття, то місцева влада разом з комунальниками обіцяє  вичистити усі стихійні звалища.

Панютине хочуть перетворити на зону без сміття. Викидати відходи тут ніде, їх треба вивозити на лозівський полігон. І якщо у селищі налагодять стовідсоткове вивезення сміття, то місцева влада разом з комунальниками обіцяє повністю вичистити усі стихійні звалища.

 

Свого сміттєзвалища Панютине не має. Тут навіть не знайти місця, де б його можна було влаштувати. Єдиний законний вихід — вивозити відходи на лозівський полігон. Будь-хто робити це не має права, тому сміття звідси забирає спеціалізоване комунальне підприємство “Комсервіс”. Мешканці багатоповерхівок вже звикли виносити пакети у контейнери.

Не так все просто у приватному секторі. Він тільки на три чверті охоплений машинами “Комсервіса”. І навіть там, де сміттєвози їздять, поки не всі готові платити за чистоту.

З 1 лютого вивезення сміття для Панютиного коштує 4 гривні 5 копійок для одного прописаного на місяць. Зараз “Комсервіс” якраз збирає передоплату на півроку вперед. Керівник підприємства вважає, послуга коштує недорого: на ті ж цигарки, говорить, багато хто з неплатників витрачає більше.

Зараз сміттєвози не їздять тільки там, де немає нормальних доріг. Як обіцяють у селищній раді, незабаром розберуться і з проблемними шляхами, щоб усі панютяни могли цивілізовано позбуватися твердих відходів. Якщо мешканці селища перестануть викидати сміття сусідам під ноги і підпишуть договори на його вивезення, у Панютиному вичистять усі стихійні звалища.

Відповідно до законодавства, кожен двір зобов’язаний укласти договір на вивезення сміття. Якщо люди відмовлятимуться, їм загрожує штраф. Мінімальний його розмір набагато дорожчий за послуги “Комсервісу” – 340 гривень.