Піротехніки відкрили останній рік очищення лозівського арсеналу від вибухівкиВІДЕО – Новини Лозової – ТРК Сігма

Піротехніки відкрили останній рік очищення лозівського арсеналу від вибухівкиВІДЕО

Перша цьогорічна зміна зі 150 піротехніків Держслужби з надзвичайних ситуацій приїхала на арсенал на початку тижня, а сьогодні, 21 березня, вони вже зайшли на технічну територію. Сапери мають знешкодити снаряди на ділянці у 47 гектарів. Це останній шматок 250-гектарного арсеналу, який не встигли очистити за 2 попередні роки, з початку дії програми ліквідації.

За словами начальника Служби цивільного захисту у Лозівському районі Володимира Тертишного, технологія очищення залишається тією ж: розкидані боєприпаси збиратимуть і сортуватимуть. Те, що не можна вивезти, підриватимуть на місці.

“Мінімальний буде вплив на навколишнє середовище, але підриви, звісно, будуть. Основна ж робота — це утилізація боєприпасів. Утилізація таким способом — контрольованого підриву. Здаватися буде територія, яка являтиме собою чисте поле”, – говорить головний надзвичайник Лозівщини.

Групи саперів мінятимуться кожні 28 днів. Відповідно до цьогорічного наказу Держслужби з надзвичайних ситуацій, до середини серпня піротехніки повинні повністю очистити техтериторію від розкиданих снарядів і підірвати те, що не можна переміщувати. А з кінця літа і до кінця жовтня вони підриватимуть інші невивезені боєприпаси. Тоді ж на технічній території розберуть вже непотрібні будівлі.

“Там є ціла мережа: сюди під’їзні шляхи прокладені, цехи, склади, виробничі і допоміжні різноманітні приміщення. Там цілий комплекс. Воно ж все залишилось на місці, його лише треба демонтувати, бо воно у неробочому стані”, – пояснює Володимир Тертишний.

Ґрунт на техтериторії перевіряють до метрової глибини. Водночас, дати гарантію, що у землі не залишиться випадковий снаряд, ніхто не може, говорить начальник цивільного захисту Лозівщини. Однак, щойно піротехніки завершать роботи, ліквідують і саму військову частину А 0829. І усю її колишню територію віддадуть місту. Вже воно вирішуватиме, що тут буде далі.

Валерія Гецко

 

{youtube}5au6Sc27N1Q{/youtube}