Мандри крові може припинити ремонт

Перед тим, як потрапити до пацієнта, донорська кров долає 300 км. Все через відсутність ремонту на станції переливання.

Раніше порція крові, яку здавав донор, діставалася пацієнту у первинному вигляді – цільною. Зараз кров лозівських донорів ділять на компоненти – Р-масу, плазму, тромбоконцентрат, лейкоконцентрат, препарати альбумін, полібіамин та інші.

 

Для цього кров везуть у Харків. Обласні медики мають те, чого так бракує Лозовій, – апарат для плазмоферезу (видобування плазми, однієї з найважливіших складових крові).

Тільки з початку цього року у реанімації Центральній районній лікарні використали більше 20 літрів плазми. Найбільше крові знадобилось у січні, коли з міліції випадали люди, розповідає лікар-реаніматолог Ігор Страшко.

Другим з використання крові є пологове відділення. За 2010 рік тут перелили 45 літрів крові та кровозамінників. Вже з початку цього року – 9 літрів. Тутешніх пацієнток цією важливою рідиною в основному забезпечують родичі.

Доки Лозівщина не має апарату для отримання плазми, районна кров щоразу долає близько 300 кілометрів – до Харкова і назад. Щоб скоротити цю відстань та отримати таке необхідне устаткування, Лозівській станції переливання крові потрібно елементарне – ремонт приміщення.