Наче новенький – Новини Лозової – ТРК Сігма

Наче новенький

До 66 річниці Великої Перемоги ЛКМЗ повністю відреставрував пам’ятник літаку у парку “Перемога”.

Завод обіцяв — завод зробив. До 66 річниці Великої перемоги ЛКМЗ повністю відреставрував пам’ятник літаку у парку “Перемога”. У міста підприємство не взяло ані копійки, все зробило власним коштом. Сьогодні усі причетні до того, що МІГ залишився на своєму місці, пишаються своєю роботою.

 

Аварійним МІГ був ще місяць тому. Його зовнішній вигляд нажахав міського голову, і той запропонував подумати: чи не краще буде демонтувати літак? Однак за пам’ятник вступилися один з його конструкторів і головний архітектор міста, а ремонтувати взявся Лозівський ковальсько-механічний завод, який 24 роки тому і встановив винищувач.

За роботу взялися працівники ремонтно-механічного цеху. Найбільша зміна — форма стели. До неї приварили ребро, аби відчайдухи не лазили на літак. Сам винищувач підлатали, відновили деталі, які були вкрадені.

Конструктор стели Юрій Никитенко до свого дітища ставиться дуже трепетно. Але з тим, що зробили з “його” стелою, таки змирився.

Підготовка деталей у цеху та приварювання їх на місці тривали близько трьох тижнів. Утім до 9 травня ремонтники встигали. За кілька днів до свята літак і стелу наново вкрили сріблянкою.

Ремонт обійшовся ЛКМЗ у 20 тисяч гривень. Проте на заводі жодним чином не шкодують: сьогодні, дивлячись на відновлений пам’ятник, його працівники пишаються своєю роботою.

У міськвиконкомі заводу вдячні: тепер візитівку міста не соромно показувати гостям. Лозівчани телефонують і дякують й самому головному архітектору Олександру Палюху, який взимку вступився за літак. А він пропонує ще раз згадати тих, завдяки кому взагалі з’явився цей пам’ятник: окрім дизайнерів, конструкторів та монтажників ще й ідейного натхненника — голову заводського профкому Юрія Семененка.