Комуналка зрушила з місця

Після минулого випуску новин у дворі 10-го будинку по 38-ій Гвардійській дивізії поприбирали. Наступного тижня встановлять пісочницю.

З 1 березня цього року двоповерхівки по вулиці 38-Гвардійської дивізії обслуговує приватне підприємство «Лозовабуд». А ось бочку для стоків 10 будинку взяла на себе житлово-управляюча компанія. При формуванні тарифу на утримання житла, розповідає директор ЖУКа Олександр Янкевич, вивезення твердих та рідких відходів не врахували, тож грошей на надання цих послуг у комунальників немає. Прибирати вигрібну яму пан Янкевич радить людям за власні кошти.

Звернутися за допомогою до керівництва міста вирішила мешканка будинку пані Тамара. Але розповісти про дірявий дах у її квартирі жінці не вдалось. У коридорах влади їй, дитині війни, зробили зауваження щодо зовнішнього вигляду, коли жіночка прийшла записатися на прийом до високопосадовця з цього ж комунального питання.

Сусідам жіночки повезло більше. Мешканці 10-го потрапили на прийом до міського голови Сергія Степанова. Ремонти людям він не обіцяв, а ось найактуальніше – викачування вигрібнихї ям — сказав, буде зроблено, розповідають люди.

За місяць одна двоповерхівка за утримання житла сплачує 480 гривень. Половина цих грошей, пояснює пан Янкевич, йде на ремонт. За рік виходить трохи більше 3 тисяч гривень. На цю суму цьогоріч мешканці будинків і отримають латочний ремонт покрівлі.

На капітальний ремонт покрівель 4, 6, і 10 будинків грошей у бюджеті нема. Тож пан Янкевич дав людям найрозповсюджунішу цьогоріч пораду – створити ОСББ. Та об’єднуватися згодні не всі, оскільки навіть що таке ОСББ, знають одиниці. Люди лише хочуть спати під цілим дахом, у сухій постілі та не замазувати тріщини і дірки у стелі після кожного дощу. Заради здійснення цієї мрії більшість каже, що згодні вийти на переговори з владою з питання створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.