Жнива по-комсомольськи

Державне дослідне господарство «Комсомолець» зібрало більше половини врожаю, серед якого виключно елітні насінневі сорти.

Раніше державне дослідне господарство «Комсомолець» підпорядковувалося Харківському інституту рослинництва імені Юр’єва. Та через брак коштів для розвитку підприємства «Комсомолець» передали у руки Національній академії аграрних наук України. Саме завдяки цьому, розповідає директор «Комсомольця» Микола Половік, господарство отримало друге дихання та чималі інвестиції, а саме 7 мільйонів гривень. Таких грошей, зізнається директор, «Комсомолець» не бачив за весь час існування підприємства.

 

На обласному семінарі з рук губернатора Харківщини Михайла Добкіна працівникам господарства вручили ключі та документи від двох новеньких комбайнів. Їх підприєство отримало у лізинг. Та поки що на полях «Комсомольця» працює лише одна машина. Придбання іншої, розповідає Микола Половік, відклали на місяць, через брак коштів.

900 000 гривень мінус тридцятивідсоткова знижка, яку надала облдержадміністрація – усього новенький «Дінець» обійшовся «Комсомольцю» у 600 000 гривень. У ньому є все, для комфортної роботи: герметичний салон, кондиціонер і навіть магнітола.

Збирати новенькими машинами «Комсомольцю» є що. Господарство працює як насінневе підприємство і вирощує виключно елітні сорти. Усього тут посіяли 920 гектарів озимих і близько 500 гектарів ярих зернових.

Від загальної площі засіяного «Комсомолець» вже встиг зібрати більше половини. Не на користь пішла цьогорічна засуха. Вона вплинула на кущистість пшениці, але загалом якість збіжжя непогана, розповідає головний агроном ДП ДГ «Комсомолець» Володимир Мельничук.

Зібране робочі одразу сортують та зашивають у мішки. Люди працюють, і їхня робота оплачується. Юрій Кулик трудиться на підприємстві вже близько 20 років. Чоловік розповідає, що справно платити зарплатню почали тільки при теперішньому директорові. До цього були постійні збої.

Після жнив «Комсомолець» має на меті розпродати врожай та зробити капітальний ремонт загонів для великої рогатої худоби і відновити стадо.