Спростили держреєстрацію підприємців – Новини Лозової – ТРК Сігма

Спростили держреєстрацію підприємців

Спілкування з держреєстратором для підприємців спростили. У законах цього року відбулася ціла низка змін.

Легше, швидше і відповідальніше. У 2011 році спілкування з Державним реєстратором для підприємців законодавчо спростили. Починаючи з травня, у нормативних документах відбулася ціла низка змін.

 

Для майже 7 тисяч лозівських підприємців, як юридичних, так і фізичних  осіб, спілкування з державним реєстратором стає менш тісним і більш простим. Найперше, що змінили у законах цього року, – скасували такий документ, як свідоцтво про державну реєстрацію. Його замінила виписка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Виписку можуть видавати як безкоштовно, так і платно, за 17 гривень. Все залежить від того, для чого потрібна виписка. Для тих, хто започатковує бізнес, спростили питання із статутним фондом. Усі, крім акціонерних товариств, тепер можуть створювати його у тому розмірі, у якому потрібно підприємцю.

Підписи осіб на установчих документах юридичної особи, які подаються для державної реєстрації, тепер не потрібно нотаріально завіряти, а максимальну кількість членів товариства з обмеженою відповідальністю збільшили з 10 до 100. Крім того, з 28 серпня для реєстрації можна буде використовувати так званий модельний статут — замість того, щоб писати власний.

І у листопаді набудуть чинності законодавчі зміни, які спростять припинення підприємницької діяльності. Як наголосила державний реєстратор Ольга Степанова, ці зміни  встановлять адміністративну відповідальність для учасників ліквідаційного процесу, які затягуватимуть його.

Валерія Гецко