У лозівському ставку стався замор риби – Новини Лозової – ТРК Сігма

У лозівському ставку стався замор риби

У ставку хутора Лісовський у місті Лозова загинула практично вся риба. Дохлих карасів швидко розібрали лозівчани.

Лісовчанка Надія Прокопенко розповідає, що замор стався у середу, 17 серпня. Говорить, якщо ставок кипів від карасів, що помирали, то берег — від людей. За здобиччю ті приїжджали на машинах, одні за одними. Риба гинула на очах. Іі вибирали мішками.

 

Лісовчани навіть не очікували, що її тут може бути так багато. А наступного дня риби практично не лишилося — її розібрали. Начебто для домашніх тварин.

Що вбило місцеву рибу, приїжджала з’ясовувати спеціальна оперативна група. У неї увійшли представники міськвиконкому, санепідстанції, ветеринарної та природоохоронної служб, а також міліція. Опергрупа дослідила воду і залишки риби. Висновки підтвердили попередні припущення: риба задихнулася у занадто теплому і замуленому ставку. У воді взагалі не було розчиненого кисню.

Ставок знаходиться у центрі Лісовського. Його найбільша глибина зараз не перевищує і півметри. Вода має насичений зелений колір. Біля неї відчутний різкий і неприємний запах, який нагадує каналізацію. Зараз за ставок ніхто не відповідає. Ні на чиєму балансі він не стоїть і вважається громадським.

Проте, за словами заступника начальника міського управління ЖКГ та будівництва, члена оперативної групи Олександра Залізінського, керівництво Лозової вже веде роботу зі встановлення меж міста і, зокрема, впорядкування водоймищ. Усім виявленим “нічийним” ставкам збираються знайти господарів.

Початок обстеження лозівських водойм запланований на наступний тиждень.

Валерія Гецко